Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարաի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետին՝ պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ 05/26/2018   13:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետին՝ պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ:
Հարգարժան Արտակ Մաթևոսի.
Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի ողջ անձնակազմի և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Դուք կներդնեք Ձեր ողջ ծառայողական փորձն ու ռազմագիտական ներուժը հայկական բանակի մարտունակությունն էլ ավելի կատարելագործելու և Հայոց պետականության առջև ծառացած մարտահրավերներին արժանապատվորեն դիմագրավելու համար:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ առաջադրված նպատակներին հասնելու գործում՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության և նրա զինված ուժերի:

Глава Минобороны Арцаха поздравил Артака Давтяна с вступлением в должность начальника Генштаба ВС Армении 05/26/2018   14:02  |  Лента новостей
Министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики)командующий Армией обороны, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян направил Артаку Давтяну поздравительное послание по случаю вступления в должность начальника Главного штаба ВС Армении.
"Уважаемый Артак Матевосович, от лица ВС Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с вступлением в должность начальника Главного штаба ВС РА. Уверен, что на этой высокой и ответственной должности Вы внедрите весь свой служебный опыт и военно-научный потенциал  для еще большего совершенствования боеспособности армянской армии и достойного противодействия стоящим перед армянской государственностью вызовам”, - говорится в поздравительном послании, размещенном на сайте Минобороны НКР.
Левон Мнацаканян пожелал Артаку Давтяну успехов в деле достижения поставленных задач  – в интересах Республики Армения и ее ВС.