Իշխանությունը լուրջ խնդրի առաջ է կանգնած. «Ժամանակ» 05/25/2018   09:19  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ բոլորն անհամբեր սպասում են, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երբ է անդրադառնալու մարզպետների թեմային, երբ են ազատվելու գործող ՀՀԿ-ական մարզպետները և երբ են նշանակվելու նորերը, ովքեր ներկայացնելու են նոր իշխանությունը:
«Բայց մարզպետների նշանակումները ուշանում են, որովհետև նոր իշխանությունը կանգնած է շատ լուրջ խնդրի առաջ, չի կողմնորոշվում, թե ում կարելի վստահել այդքան կարևոր պաշտոնները:
Հիմա նոր իշխանությունը այնպիսի մարդկանց փնտրտուքների մեջ է, ովքեր իսկապես կարող են քանդել հին համակարգը, կարող են անել այն, ինչ արեց Նիկոլ Փաշինյանը կենտրոնական իշխանության դեմ պայքարում»,- գրում է թերթը:

Новые власти Армении стоят перед серьезной проблемой – газета "Жаманак" 05/25/2018   10:48  |  Пресса
Все с нетерпением ждут, когда премьер-министр Армении Никол Пашинян коснется темы руководителей областных администраций, когда будут отстранены действующие губернаторы-республиканцы и будут назначены преемники, которые будут представлять новую власть, пишет газета "Жаманак".
Однако, как отмечается в публикации, назначения губернаторов запаздывают, поскольку новые власти стоят перед очень серьезной проблемой – им сложно определиться с вопросом, кому можно доверить столь важные посты.
"В настоящее время власти пребывают в поиске таких людей, которые действительно в состоянии сломать старую систему, смогут сделать то, что сделал Пашинян в борьбе за центральную власть", - пишет издание.