Էդուարդ Շարմազանովը մեկնել է Սլովակիայի Հանրապետություն  05/24/2018   11:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը Սլովակիայի Ազգային խորհրդի հրավերով մայիսի 24-ին մեկնել է Բրատիսլավա: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչությունը:
Այցի ընթացքում Ազգային ժողովի փոխնախագահը հանդիպումներ կունենա Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի, Սլովակիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Դուշան Տիտելի հետ, ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի կողմից «Ցեղասպանության հանցագործությունը կանխարգելելու եւ պատժելու մասին» կոնվենցիայի ընդունման 70-ամյակին նվիրված «Խորհրդարանականներն ընդդեմ ցեղասպանությունների» խորագրով ցուցահանդեսի բացմանը:

Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов отбыл в Словакию 05/24/2018   11:32  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания РА, руководитель группы дружбы Армения – Словакия Эдуард Шармазанов 24 мая по приглашению Национального Совета Словакии отбыл в Братиславу.
В ходе визита вице-спикер НС встретится с председателем Национального Совета Словакии Андрей Данко, руководителем группы дружбы Словакия – Армения Душаном Тителом, выступит на открытии выставки под девизом “Парламентарии против геноцидов”, посвященной 70-летию принятия Генассамблеей ООН конвенции “О предупреждении и наказании преступления геноцида”.