Ովքեր են Զեյթունում տեղի ունեցած անկարգությունների հեղինակները. (տեսանյութ) 05/22/2018   14:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում ստացվել և վարույթ է ընդունվել Կ.Ուլնեցի փողոցում ապրիլի 21-ին տեղի ունեցած բռնությունների դեպքի առթիվ ոստիկանությունում մայիսի 15-ին խուլիգանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. ապրիլի 21-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Կ.Ուլնեցի փողոցում մի քանի երիտասարդ մահակներով հարվածել և վնասել են քաղաքացիների կայանված ավտոմեքենաները՝ պատճառելով նյութական վնաս:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում պարզելու ինչպես բռնությունից տուժած անձանց, այնպես էլ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը, ներբեռնվել և քննության առարկա է դարձվել դեպքի վերաբերյալ համացանցում առկա տեսագրությունը:
Մասնավորապես՝ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ քաղաքացիներն ապրիլի 21-ին մասամբ փակել են Երևան քաղաքի Կ.Ուլնեցու փողոցի ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածը, որի ժամանակ նրանց է մոտեցել «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենա: Նշված ավտոմեքենաներից իջել են մի խումբ անձինք և մահակներով հարվածել փողոցը փակած, ինչպես նաև՝ նշված տարածքով անցնող ավտոմեքենաներին և վարորդներին:
Քննությամբ պարզվել է վնասված «Մերսեդես Բենս» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդի ինքնությունը՝ Մ.Դանիելյան, ով ճանաչվել է տուժող և հարցաքննվել։
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված անձանց, վերջիններիս գործողություններից տուժած այլ ավտոմեքենաների վարորդների և դեպքին ականատես անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ, օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ հանձնարարություններ տրվել ոստիկանության ստորաբաժանումներին։
Խնդրում ենք միջադեպի հետևանքով տուժած անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին։ Ովքեր տեղեկություններ ունեն տեսանյութում տեսանելի մահակով զինված և բռնություններ կիրառող երիտասարդների ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն շրջանի քննչական բաժին:
12:56 22/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ զանգվածային հավաքներին մասնակցած աշակերտին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ
11:41 19/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽուզարկություններ են կատարվում Մասիսում, այդ թվում՝ քաղաքապետի տանը
11:23 15/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության պարզաբանումը՝ մայիսի 10-ին Բաղրամյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ
13:30 14/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԼենա Նազարյանը դիմել է ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին՝ ցուցարարների վրա հարձակում գործած վարորդի հետ կապված դեպքի առնչությամբ

СК Армении выясняет личности участников апрельского нападения на улице Улнеци в Ереване(Видео) 05/22/2018   16:51  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административному району Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по Еревану получено и принято к производству возбужденное 15-го мая в Полиции РА уголовное дело по факту хулиганства, совершенного 21-го апреля на улице Улнеци. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным,  21 апреля 2018 года, примерно в 13:30, на улице Улнеци несколько молодых людей нанесли дубинками удары по припаркованным там автомобилям и повредили их, причинив гражданам материальный вред.
Следственным отделом по административному району Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по Еревану ведется расследование для установления как личностей пострадавших от насилия граждан, так и  предполагаемых преступников, были скачены появившиеся в Сети видеозаписи с места инцидента.
В частности, согласно добытым фактическим данным, 21 апреля граждане частично перекрыли проезжую часть улицы Улнеци в Ереване. В это время к ним подъехал автомобиль марки "Порше". Из машины вышли молодые люди, которые стали дубинками наносить удары по перекрывшим дорогу автомобилям, а также по проезжающим по указанной территории машинам и водителям.
Следствием установлена личность водителя поврежденного автомобиля марки "Мерседес-Бенц": им оказался М. Даниелян. Он признан потерпевшим и допрошен.
Для обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела предпринимаются меры, направленные на установление личностей лиц, запечатленных на видео, а также водителей других автомобилей, пострадавших от действий последних, и очевидцев инцидента. Подразделениям полиции даны поручения относительно проведения оперативно-розыскных мероприятий.
СК просит пострадавших в ходе инцидента лиц явиться в орган, осуществляющий производство.
"Те, кто располагает сведениями о запечатленных на видео молодых людях, вооруженных дубинками и применивших насилие, или месте их нахождения, просим сообщить в следственный отдел по административному району Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по Еревану. Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении ведомства.