Նախագահն ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր Հիմնադրամի Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս Տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավարին 05/17/2018   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր Հիմնադրամի Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս Տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Պարոն Շրապելը ներկայացրել է Հայաստանում Հիմնադրամի գործունեությունը, մասնավորապես խոսել է Հիմնադրամի աջակցությամբ պետական տարբեր կառույցների հետ իրականացվող նախագծերի, երիտասարդների քաղաքական կրթությանն ուղղված ծրագրերի մասին:
Քննարկվել են Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հետ համագործակցության և համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:

Томас Шрапель рассказал президенту Армену Саркисяну о деятельности Фонда Конрада Аденауэра в Армении 05/17/2018   17:37  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял руководителя регионального офиса  Южного Кавказа Фонда Конрада Аденауэра Томаса Шрапеля. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Томас Шрапель представил деятельность фонда в Армении, в частности, рассказал о проектах, реализуемых с различными государственными структурами при содействии фонда, и программах, направленных на политическое образование молодежи.
В ходе встречи также  обсуждались возможности сотрудничества с аппаратом президента и реализации совместных программ.