Հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դին՝ գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով 05/04/2018   11:15  |  Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 4-ին, ժամը 01.10-ին սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող Արթուր Արտյոմի Գասպարյանի (ծնված 1998թ., 2017-1 զորակոչ, Նաիրիի ԶԿ) դին՝ գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий найден мертвым в одной из воинских частей в Армении 05/04/2018   11:23  |  Криминальная хроника
Тело военнослужащего с огнестрельным ранением в голову обнаружено в одной из воинских частей в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
“4 мая, около 01:10 на боевом посту оборонительного участка одной из воинских частей РА,  дислоцированных на северо-восточном направлении, было обнаружено тело солдата срочной службы Артура Артемовича Гаспаряна(1998 г.р.) со смертельным огнестрельным ранением в области головы”, - говорится в сообщении.
“Министерство обороны выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”, – отмечается в сообщении.