Երկիր մտնող բեռնատար՝ հատկապես սննդամթերքով բեռնված մեքենաներն արգելքի առաջ են կանգնում 05/02/2018   15:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԵԿ-ը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում մասնավորապես ասվում է.
Պետական եկամուտների կոմիտեին անհանգստացնում է այն իրավիճակը, որ երկիր մտնող բեռնատար՝ հատկապես սննդամթերքով բեռնված մեքենաներն արգելքի առաջ են կանգնում՝ ճանապարհները փակելու քաղաքական ակցիայով պայմանավորված:
Արձանագրվում են նաև դեպքեր, երբ որոշ բեռնատարներ հետ են դառնում ճանապարհից՝ այդպես էլ չմտնելով Հայաստանի Հանրապետության տարածք:
Այս ամենը մտահոգիչ է այնքանով, որ ստեղծված իրադրությունը խոչընդոտներ է առաջացնում բեռնատարների մուտքի և դրանց մաքսային սպասարկման գործընթացների համար, ինչը կարող է լուրջ հարված հասցնել երկրի պարենային անվտանգությանը:
Մաքսային ծառայությունը հորդորում է ակցիայի բոլոր մասնակիցներին հաշվի առնել մտահոգիչ փաստերը և բոլորիս պարենային անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունից ելնելով՝ չխոչընդոտել ՀՀ սահմանին բեռնատարների ելումուտն ու մաքսային սպասարկումը:
14:33 02/05/2018  |  ՔաղաքականՀրազդանցիները պահանջում են քաղաքապետի հրաժարականը
14:31 02/05/2018  |  ՔաղաքականԱնհրաժեշտ են քաղաքակիրթ և կիրառական արագ լուծումներ՝ քաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու համար, որքան էլ դա դժվար թվա. Կարեն Կարապետյան
14:23 02/05/2018  |  ՔաղաքականՄշակույթի գործիչները պահանջում են նախարարից միանալ իրենց ու գնալ Հանրապետության հրապարակ

КГД Армении призывает демонстрантов не препятствовать въезду грузовиков с продовольствием в страну 05/02/2018   16:17  |  Лента новостей
Комитет государственных доходов Армении обеспокоен тем, что въезжающие в страну грузовики, особенно груженные продовольствием, не могут продолжить путь из-за акций по перекрытию дорог.
Как сообщает пресс-служба КГД Армении, зафиксированы также случаи, когда некоторые грузовики сворачивали обратно с полпути, так и не въехав в Армению.
"Создавшаяся ситуация чинит препятствия для въезда и таможенного обслуживания грузовиков, что может нанести серьезный удар по продовольственной безопасности Армении", - отмечается в сообщении.
Таможенная служба призывает всех участников акций учесть тревожные факты и, исходя из необходимости обеспечения продовольственной безопасности в стране, не препятствовать въезду и таможенному обслуживанию грузовиков на границе Армении.