ՀՀԿ-ն ամբողջ կազմով գալու է ԱԺ. Վահրամ Բաղդասարյան 05/01/2018   10:46  |  Քաղաքական
Նիկոլ Փաշինյանի տեղեկություններն ավելի շատ են, քան` իմ։ Հանրապետականը պետք է ամբողջ կազմով գա աշխատանքի, պետք է ապահովենք բնականոն աշխատանքը։
Քիչ առաջ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ արձագանքելով կեսգիշերին Նիկոլ Փաշինյանի տարածած հայտարարությանը, թե ՀՀԿ-ն որոշել է տապալել վարչապետի ընտրությունը։
ԱԺ-ում պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ Վ.Բաղդասարյանը նշել է, որ հերթագրված 25 հարց տվողներից երեկ հարց են ուղղել միայն 13-ը, 12-ը պետք է դեռ հարց տան։
«Այդ հարցերի պատասխանները ստանալուց հետո, մեր պայմանավորվածությունը այդպիսին է, մեր խմբակցությունը կկայացնի որոշումը, և այսօրվա մեջ մեր բոլոր որոշումների մասին կտեղեկացնենք»,- ասաց Բաղդասարյանը: Ընդ որում՝ նա նշել է, որ  ՀՀԿ-ի որոշումը կլինի միասնական։

Фракция РПА в полном составе прибудет на спецзаседание парламента Армении 05/01/2018   11:13  |  Политика
Фракция правящей Республиканской партии Армении в полном составе прибудет на созванное сегодня, 1 мая специальном заседании, на котором планируется избрать премьер-министра РА.
С таким заявлением немногим ранее выступил руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян, комментируя ночное видеообращение лидера протестного движения Никола Пашиняна о том, что республиканцы решили сорвать выборы премьер-министра.
“У Никола Пашиняна больше информации, чем у меня”,- заявил Багдасарян, отвечая на вопросы журналистов в парламенте.
Он также отметил, что у представителей фракции имеются еще вопросы. После получения ответов на них, наша фракция примет решение, и сегодня мы сообщим о них”, - заявил Багдасарян. При этом он отметил, что решение РПА будет единогласным.