Նիկոլ Փաշինյանը, Արարատ Միրզոյանը և Սասուն Միքայելյանը հակադրաբար հեռացվել են հավաքի վայրից 04/22/2018   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չնայած հավաքը դադարեցնելու վերաբերյալ ոստիկանության բազմաթիվ կոչերին, Ն. Փաշինյանը շարունակել է ապօրինի երթը Արցախի փողոցում՝ կոչ անելով զանգվածային անհնազանդությունների: ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարում է, որ հավաքի դադարեցման որոշումն ընդունելուց հետո կազմակերպիչների բոլոր գործողություններն անօրինական են, իսկ հավաքի բոլոր մասնակիցները պարտավոր էին լքել հավաքի վայրը: Այդ մասին տեղեկացնում է Ոստիակնությունը:
Ղեկավարվելով «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածով, ոստիկանությունը իրականացրել է հավաքը ցրելու գործողություն՝ իրավիճակից բխող միջոցներով: Հավաքի կազմակերպիչներ՝ Նիկոլ Փաշինյանը, Արարատ Միրզոյանը, Սասուն Միքայելյանը, հարկադրաբար հեռացվել են հավաքի վայրից:
Հիշեցնում ենք, որ ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածի ուժով՝ հավաքից հեռացնելու դեպքում մասնակիցը պարտավոր է անհապաղ հեռանալ հավաքի վայրից։ Ոստիկանությունը հերթական անգամ դիմում է քաղաքացիներին՝ հավաքը դադարեցնելու մասին որոշումները ուժի մեջ են, ուստի քաղաքացիները պարտավոր են հեռու մնալ հավաքի վայրից, քանի որ միայն նման կերպով կարող է ոստիկանությունը ձեռնպահ մնալ պատասխանատվության և հարկադրանքի միջոցներ կիրառելուց:
19:58 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ
18:40 20/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության բաժիններ է բերվել 233 քաղաքացի
19:16 18/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ոստիկանության Շենգավիթի բաժնից ազատ է արձակվել 17 քաղաքացի
21:51 10/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում Իրանի փոխդեսպանն այցելել է ՀՀ ճանապարհային ոստիկանություն(տեսանյութ)
20:25 22/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին խելացի խաչմերուկը Հայաստանում
18:25 12/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատության պողոտայի շենքերից մեկում կատարված սպանության հետքերով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
20:30 08/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԼուսանկարում պատկերված անձի հանցավոր գործողություններից տուժածները կարող են դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02(տեսանյութ)
09:13 27/07/2017  |  ՄամուլՏարօրինակ միջադեպ Երեւանում. Ոստիկանության գնդապետը գրոհով վերցրել է հյուրանոցը. Փաստ

Полиция Армении призывает граждан прекратить акции протеста во избежание применения мер ответственности и принуждения 04/22/2018   13:25  |  Лента новостей
Полиция Армении распространила в воскресенье заявление в связи со сложившейся в Ереване ситуацией.
“Несмотря на многочисленные призыв Полиции к прекращению собраний, Н. Пашинян продолжал незаконное шествие на улице Арцаха, призывая к массовым акциям неповиновениям. Полиция РА заявляет, что после принятия решения о прекращении митинга все действия организаторов собрания были незаконными, а все участники митинга были обязаны покинуть место его проведения”, - говорится в заявлении ведомства, распространенном в воскресенье.
Отмечается, что Полиция предприняла меры по разгону демонстрации. “Организаторы собрания Никол Пашинян, Срарат Мирзоян, Сасун Микаелян в принудительном порядке удалены с места проведения собрания”, - говорится в заявлении.
В Полиции напомнили, что в соответствии со статьей 33 закона РА после удаления с места проведения собрания участники обязаны немедленно покинуть территорию. Полиция вновь обращается к гражданам, заявляя, что решения о прекращении собрания в силе, поэтому граждане обязаны держаться поодаль от места проведения, так как только так Полиция может воздержаться от применения мер ответственности и принуждения".