Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ 04/21/2018   13:38  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 320 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն:
08:07 20/03/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախի բանակը ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարք է խոցել
15:54 17/03/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետեր
13:38 10/03/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 220 անգամ
12:22 17/02/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ

Минобороны Арцаха представило данные об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю 04/21/2018   13:55  |  Карабахский конфликт
В период с 15-го по 21-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 320 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
Помимо стрелкового оружия, на северном участке линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также ручной противотанковый гранатомет(3 снаряда).
“Подразделения Армии обороны Арцаха  полностью удерживают контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.