Լրագրող Արուս Հակոբյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու վերաբերյալ նյութերը դատախազությունն ուղարկել է Քննչական կոմիտե 04/21/2018   17:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ԶԼՄ-ները տեղեկատվություն են տարածել այսօր «Ազատություն» ռադիոկայանի թղթակից Արուս Հակոբյանի մասնագիտա կան լրագրողական գործունեությունը խոչընդոտելու, նրա նկատմամբ բռնություն կիրառելու վերաբերյալ: Այդ մասին ՀՀ գլխավոր դատախազություն է ստացվել նաև «Ազատություն» ռադիոկայանի ներկայացուցչի հաղորդումը:
Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունն անմիջապես այդ հրապարակումները և հաղորդումն ուղարկել է ՀՀ քննչական կոմիտե՝ դրանցում ներկայացված հանգամանքներն ստուգելու և ՀՀ քրեական դատավարության 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու նպատակով:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հայտնեց, որ հաղորդումը ստանալուն պես անմիջապես միջոցներ կձեռնարկվեն, ինչի մասին լրացուցիչ կտեղեկացնեն:

Генпрокуратура Армении направила публикации о нападении на журналиста радиостанции “Свобода” в Следственный комитет 04/21/2018   17:40
Генеральная прокуратура Армении направила публикации о применении насилия в отношении журналиста армянской службы радиостанции “Свобода” Арус Акопян в Следственный комитет для проверки указанных в них обстоятельств и подготовки материалов в установленном статьей 180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА. Заявление об этом поступило и от представителя вышеупомянутой радиостанции.
В СК сообщили, что после получения материалов сразу предпримут меры, о чем сообщает позднее.
Ранее Арус Акопян сообщила, в ходе  осуществления ею своей профессиональной деятельности мужчина в гражданской одежде ударил ее по лицу, пытался отобрать видеокамеру, однако журналист не позволила сделать этого, а находившиеся в указанном месте полицейские, наблюдая за всем этим, не предприняли каких-либо шагов.