Խուլիգանության գործով ձերբակալվել է հինգ և ոչ թե՝ ութ անձ 04/21/2018   16:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն հերքում է ավելի վաղ ԱԺ «Ելք» դաշինքի քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանի հայտնած տեղեկությունը, թե խուլիգանության վերաբերյալ գործով ձերբակալվել է 8 անձ։
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից, Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի վարույթում գտնվող այս գործով ձերբակալվել է հինգ անձ: Մասնավորապես՝ նշված քրեական գործով ձերբակալվել են Հարություն Գևորգյանը, Նարեկ Նազարյանը, Հովսեփ Խուրշուդյանը, Արմեն Ղարիբյանը, Արամ Ջաբաղյանը։
Ըստ ՀՀ դատախազության պաշտոնական հաղորդադրության, «շուրջ 60 ավտոմեքենաներով, դիտավորությամբ երթևեկության կանոնների ակնհայտ խախտումներով, տևական ժամանակ անընդմեջ ավտոմեքենաների համապատասխան սարքավորումներով և ձայնային ազդանշանների միջոցներով բարձր ձայներ արձակելով լուրջ անհանգստություն են պատճառել Երևան քաղաքի բազմաթիվ բնակիչների՝ նաև գիշերային ժամերին խախտելով նրանց անդորրը, վերջիններիս համար ձևավորելով վախի և տագնապի մթնոլորտ»:
Նկատի ունենալով, որ նշված արարքներում առկա են հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունքով հասարակական կարգը կոպիտ կերպով խախտելու հանցագործության հատկանիշներ՝ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի՝ խուլիգանությունը, 1-ին մասով:
16:07 21/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԽուլիգանության կասկածանքով ձերբակալվել է 8 անձ. Գևորգ Գորգիսյան
14:44 21/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀովսեփ Խուրշուդյանը ձերբակալվել է
17:04 20/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲռնություն են գործադրել ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ. երկու անձ ձերբակալվել է

В СК Армении уточнили число задержанных по делу о хулиганстве 04/21/2018   17:03  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении опровергает озвученные секретарем парламентской фракции оппозиционного блока “Елк” Геворком Горгисяном о задержании 8 лиц по делу о хулиганстве.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, в  рамках дела задержаны не восемь, а пять человек.
Как сообщила ранее пресс-служба Генпрокуратуры Армении, 20-го апреля в Ереване группа участников незаконного митинга, проигнорировав общие правила, моральные и правовые нормы поведения, а также права и свободы других граждан, проявив явное неуважение к обществу, не подчинившись законным требованиям Полиции по прекращению преступных действий, грубейшим образом нарушили общественный порядок в Ереване. В частности, участники  на 60 автомобилях, умышленно нарушая правила дорожного движения, издавая громкие звуки пи помощи соответствующих устройств и сигналов, доставили серьезное беспокойство многочисленным жителям столицы, нарушая в ночные часы их покой, создавая для них атмосферу страха и тревоги.