Քարով և կացնի բութ մասով հարվածներ է հասցրել կնոջ գլխին 04/10/2018   13:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վ.Խոտանան գյուղում 79-ամյա կնոջը ծանր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դեպքի առթիվ. կասկածյալը ձերբակալվել է:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2018թ. ապրիլի 9-ին բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ գանգուղեղային և գլխուղեղի վնասվածքներով՝ անգիտակից վիճակում, բուժօգնության է տեղափոխվել Սյունիքի մարզի մի բնակչուհի՝ ծնված 1939թ.: Պարզվել է, որ տարեց կինը ծանր մարմնական վնասվածքներն ստացել է Վ.Խոտանան գյուղում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, կինը ճանաչվել է տուժող և անմիջապես ձեռնարկվել են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ պարզվել է, որ 79-ամյա կինը ծանր մարմնական վնասվածքներն ստացել է ապրիլի 9-ին` ժամը 11:00-ի սահմաններում, Վ.Խոտանան գյուղում համագյուղացու՝ 1958թ. ծնված տղամարդու հետ կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ. վերջինս քարով և կացնի բութ մասով հարվածներ է հասցրել կնոջ գլխի շրջանում:
Սյունիքի մարզի 1958թ. ծնված բնակիչը ապրիլի 9-ին ձերբակալվել է:
Կատարվել է դեպքի  վայրի զննություն, հայտնաբերվել հանցագործության գործիք հանդիսացող կացինը, քարեր` արնանման նյութի հետքերով: Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
17:43 23/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՎիճաբանել գազալցակայանի 2 աշխատակիցների հետ և ծանր մարմնական վնաս պատճառել
15:28 02/04/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԲահով հարվածել է գլխին
18:50 13/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվում են 33-ամյա վանաձորցուն ծանր մարմնական վնաս պատճառելու հանգամանքները
11:46 26/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկաթով հարվածել է գլխին
21:38 21/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում մարմնական վնասվածքով հիվանդանոց տեղափոխված 47-ամյա տղամարդը գիտակցության չգալով՝ մահացել է
14:37 30/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿոտրած ապակյա շշով հարվածել է կրծքավանդակին
21:21 13/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎարսավիրանոցում 36-ամյա կինը կտրող գործիքով հարվածել է վարորդին
14:59 06/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՄուրճով հարվածել է կնոջ գլխին ու գումար պահանջել
13:35 23/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳարեջրի շշով հարվածել է գլխին
17:48 16/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎարսավիրանոցում ծանոթին ծանր վնաս պատճառելու համար 36-ամյա կինը դատապարտվել է 3 տարվա ազատազրկման

На юге Армении мужчина во время ссоры жестоко избил пожилую женщину 04/10/2018   14:46  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Сюникской области возбуждено уголовное дело по факту нанесения 79-летней женщине тяжких телесных повреждений в селе В.Хотанан. Подозреваемый задержан.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 9-го апреля из медцентра поступило сообщение о том, что к ним с повреждениями черепа и головного мозга, в бессознательном состоянии была доставлена жительница села В.Хотанан Сюникской области(1939 года рождения). Установлено, что пожилая женщина получила травмы во время ссоры, произошедшей в селе В. Хотанан.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 112 (“Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью”) УК РА. Женщина признана потерпевшей. Немедленно были предприняты необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление обстоятельств инцидента.
В результате было установлено, что потерпевшая получила тяжкие телесные повреждения в указанный день, около 11:00, во время произошедшей в селе В. Хотанан ссоры на бытовой почве с односельчанином(1958 года рождения). Последний нанес ей удары по голове камнем и тупой стороной топора. Мужчина 9 апреля был задержан.
Произведен осмотр места происшествия, обнаружены являющиеся орудием преступления топор и камни со следами, похожими на кровь. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меру, направленные на обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования произошедшего.