Նախագահը ծանոթացել է Ասկերանի շրջանի մի շարք գյուղերում ընթացող բարեկարգման աշխատանքներին 03/29/2018   17:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին այցելել է Ասկերանի շրջանի մի շարք համայնքներ եւ ծանոթացել գյուղերում բարեկարգման ծրագրերի իրականացմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է գյուղական բնակավայրերի շարունակական եւ համաչափ զարգացումը՝ համարելով այն Արցախի սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի ապահովման եւ ժողովրդագրության բարելավման կայուն հիմքերից մեկը:
Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների որակի եւ արդյունավետության պահպանման ուղղությամբ:

Президент Арцаха заявил о важности последовательного и пропорционального развития сел 03/29/2018 17:48 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 29 марта посетил ряд населенных пунктов Аскеранского района и ознакомился с ходом осуществления программ по благоустройству сел. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства отметил важность последовательного и пропорционального развития сельских населенных пунктов, назвав это одной из устойчивых основ обеспечения социально-экономического прогресса Арцаха и улучшения демографии.
Президент дал соответствующие поручения руководителям заинтересованных ведомств по обеспечению качества и эффективности проводимых работ.