Գյումրիում դանակահարվել են երկու եղբայր. կասկածյալները ձերբակալվել են 03/22/2018   11:40  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են Հակոբյան եղբայրների դանակահարության հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձինք ձերբակալվել են: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2018 թվականի մարտի 20-ին՝ ժամը 20:45-ի սահմաններում,  ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «Գյումրի բժշկական կենտրոն» բուժօգնության են տեղափոխվել եղբայրներ՝ 1982թ. ծնված Մանուկ Հակոբյանը՝«որովայնի ծակած-կտրած թափանցող, կրծքավանդակի ծակած-կտրած չթափանցող վերք» ախտորոշմամբ, և 1986թ. ծնված Մանվել Հակոբյանը՝ «կրծքավանդակի, որովայնի ծակած-կտրած թափանցող վերքեր, գլխի գագաթային շրջանի պատռած վերքեր» ախտորոշմամբ:
Ձեռնարկված անհետաձգելի միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ եղբայրները մարմնական վնասվածքներն ստացել են 2018թ. մարտի 20-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում, Գյումրի քաղաքի Ղուկասյան փողոցի տներից մեկի բակում տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, եղբայրները ճանաչվել են տուժող։
Նախնական տվյալներով՝ Հակոբյան եղբայրներին ծանր մարմնական վնասվածքներ են պատճառել Գյումրի քաղաքի երկու բնակիչ՝ ծնված 1984թ. և 1990թ., ովքեր ևս եղբայրներ են։ Կասկածյալները ձերբակալվել են։
11:28 13/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ ունեցող երիտասարդը դանակահարել է հորը, ապա՝ մորը
18:42 20/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարության հերթական դեպքը Գյումրիում. դանակահարվել է ՔԿՀ-ի բաց ուղղիչ հիմնարկի դատապարտյալ
09:23 11/07/2017  |  ՄամուլԱղմկահարույց դեպքեր Գյումրիում.  քաղաքապետն ուժեղացրել է անվտանգությունը. «Հայկական ժամանակ»
12:11 04/03/2017  |  ԳՈՐԾ #Հղի կնոջ ներկայությամբ տղամարդուն հարվածել է, գետնին գցել, որի հետևանքով ծագել է հոգեկան խիստ հուզմունքի վիճակ. դատավճիռ

Задержаны подозреваемые в нанесении ножевых ранений двум братьям в Гюмри 03/22/2018   12:07  |  Криминальная хроника
В результате предпринятых следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области мероприятий установлены обстоятельства нанесения братьям Акопянам ножевых ранений. Предполагаемые преступники задержаны. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
20-го марта 2018 года, около 20:45, поступило сообщение о том, что в медцентр Гюмри были доставлены братья Акопяны – Манук Акопян(1982 г.р.), у которого  диагностировали  “колото-резаную рану брюшной полости, непроникающее колото-резаное ранение грудной клетки” и Манвел Акопян(1986 г.р.) с диагнозом “проникающие колото-резаные ранения грудной клетки и брюшной полости, рваные раны верхней области черепа”.
В результате предпринятых неотложных мероприятий было установлено, что братья получили телесные повреждения 20-го марта 2018 года, около 19:30, во время ссоры, произошедшей во дворе дома на улице Гукасяна в городе Гюмри.
Следственным управлением СК РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 112 Уголовного кодекса РА. Братья признаны потерпевшими.
По предварительным данным, тяжкие телесные повреждения братьям Акопянам нанесли двое жителей города Гюмри – 1984 г.р. и 1990 г.р., которые тоже приходятся другу другу братьями. Подозреваемые задержаны.
16:29 26/12/2017  |  Криминальная хроникаМужчина ранил ножом двоих женщин в Гюмри
11:58 10/07/2017  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил некоторые подробности инцидента с поножовщиной в Гюмри