Վաղը ցերեկն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ 03/13/2018   12:21  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 13-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, Լոռիում Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ամպամածությունը կպահպանվի: 14-ին, 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 15-ին, 16-ին, 17-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, մարտի 16-17-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 15-ի գիշերը կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
Երևանում մարտի 13-ի ցերեկը, 14-ին, 17-ի ցերեկը, 18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 15-ին, 16-ին, 17-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Մարտի 16-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-17 մ/վ արագությամբ:

Синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие несколько дней 03/13/2018   12:37  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается сегодня днем на территории Армении, сообщает Армгидрометцентр. В Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе сохраняется облачность.
Сухая погода прогнозируется и 14-го, а также 18-го марта.
15-го, 16-го и в ночь на 17-е марта в большинстве регионов республики ожидаются кратковременные дожди с грозами.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 16-17 марта в отдельных районах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
Температура воздуха в ночь на 15-е марта повысится на 4-6 градусов.
В Ереване сегодня днем, а также 14-го  марта  и 17-го марта днем ожидается погода без осадков. 15-16 марта в ночь на субботу временами прогнозируются дожди с грозами.
16-го марта возможно усиление ветра до 15-17  м/сек.. В ближайшие дни воздух в Ереване днем будет прогреваться до 17-18 градусов тепла. В воскресенье днем потеплеет до +21 градуса.