Առաջիկա գիշեր կդիտվի կայուն եղանակ, իսկ վաղը ցերեկը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ 03/07/2018   12:13  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-ին, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 8-ի ցերեկը, 9-ին, 10-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ: Մարտի 8-9-ը առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 8-ին կբարձրանա 3-4 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի:
Երևանում մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 8-ի ցերեկը, 9-ին, 10-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Մարտի 8-9-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

До 20 градусов тепла ожидается в Ереване 8 марта 03/07/2018 12:28 | Информационная платформа
Погода без осадков ожидается сегодня днем, в ночь на 8-е марта, 10-го марта днем, в воскресенье и 12-го марта, сообщает Армгидрометцентр.
Днем 8-го марта, 9-го и в ночь на субботу в большинстве регионов республики время от времени пройдут осадки.
Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек.. 8-9 марта в отдельных районах возможно усиление ветра до 20-25 м/сек..
Температура воздуха завтра днем повысится на 3-4 градуса. В Тавушской, Вайоцдзорской, Армавирской областях в ближайшие дни столбик термометра поднимется до 20-21 градусов тепла. 8-го марта в долинах прогнозируется до 25 градусов выше нуля.
В Ереване сегодня днем, в ночь на 8-е марта, 10-го марта днем, 11-12 марта прогнозируется погода без осадков.
Днем 8-го марта, 9-го и в ночь на субботу время от времени ожидаются дожди с грозами. 8-9 марта в столице возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..
В ближайшие дни воздух в Ереване днем прогреется до 17-18 градусов тепла. 8-го марта в столице ожидается до +20 градусов.