ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ 03/06/2018   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Էդմոն Մարուքյանը եւ Աղվան Վարդանյանը, մարտի 6-10-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ կունենա ԱՄՆ կոնգրեսականների, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի ղեկավարության, տարբեր կուսակցությունների, հասարակական կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Делегация парламента Армении во главе с вице-спикером Арпине Ованнисян отбыла в США 03/06/2018 15:24 | Лента новостей
Возглавляемая вице-спикером Национального собрания РА, руководителем группы дружбы Армения – США Арпине Ованнисян делегация парламента будет находиться 6-10 марта в США с рабочим визитом.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, в состав делегации вошли депутаты НС Армен Ашотян, Наира Зограбян, Эдмон Марукян и Агван Варданян.
В рамках визита делегация встретится с конгрессменами, руководством группы по армянским вопросам Конгресса США, представителями различных партий, общественных организаций, а также армянской общины.