Հարուցվել է քրեական գործ՝ երկու անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ 02/27/2018   12:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 2 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 2018թ. փետրվարի 27-ին՝ ժամը 04:00-ի սահմաններում, Երևան-Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհի 30-րդ կմ հատվածում «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենան, դուրս գալով ավտոճանապարհի երթևեկելի մասից, վթարի է ենթարկվել, որի հետևանքով նույն ավտոմեքենայի ուղևոր Ջ.Գևորգյանը տեղում մահացել է, իսկ վարորդը և  ևս երկու ուղևոր  տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ: Ողևորներից մեկը՝ Ս.Ֆիդանյանը, գիտակցության չգալով, ստացած մարմնական վնասվածներից մահացել է բժշկական կենտրոնում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
Կատարվում է քննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ` վթարի պատճառներն ու բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

ДТП на одной из трасс в Армении унесло жизни двоих человек 02/27/2018   13:10  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, ставшего причиной смерти двух человек.
Как сообщает пресс-служба СК, по предварительным данным, 27-го февраля 2018 года, около 04:00, на 30-м километре автотрассы Ереван-Гюмри-Бавра, автомобиль марки “Форд”, вылетев с проезжей части дороги, попал в ДТП. В результате аварии находившаяся в салоне той же машины пассажирка  Дж. Геворкян скончалась на месте, а водитель автомобиля и еще двое пассажиров были госпитализированы в медцентр. Один из пассажиров – С. Фиданян – от полученных травм скончался в больнице, не приходя в сознание.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242(“Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек”) Уголовного кодекса РА.
"Ведется  расследование, предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление причины и всех обстоятельств аварии", - отмечается в сообщении.