ԱՄՆ-ը Սև ծովում մեացնում Է ռազմական ներկայությունը ՌԴ-ին հակազդելու նպատակով. CNN 02/20/2018   12:43  |  Միջազգային լրահոս
Միացյալ Նահանգները մեծացնում Է իր ռազմական ներկայությունը Սեւ ծովում՝ դա համարելով անհրաժեշտ պատասխան տարածաշրջանում Ռուսաստանի աճած ակտիվությանը: Փետրվարի 19-ին այս մասին հայտնել Է CNN հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով զինվորական աղբյուրներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Փետրվարի 17-ին ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերի Camey Էսկադրային ականակիրը մտել Է Սեւ ծով՝ միանալով արդեն այնտեղ գտնվող եւս մեկ ամերիկյան մարտանավի: Ինչպես հայտարարել Է ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերի 6-րդ նավատոմի հրամանատար դեր-ծովակալ Քրիստոֆեր Գրեդին, «միանգամից երկու նավ Սեւ ծով ուղարկելու «որոշումն «ընդունվել Է նախօրոք, այլ ոչ թե որպես ինչ-որ բանի հակազդում»:
Ինչպես իր հերթին նշել Է հեռուստաալիքի աղբյուրներից մեկը, այդ քայլի օգնությամբ Վաշինգտոնը, մասնավորապես, փորձում Է հասնել այն բանին, որ Սեւ ծովում ԱՄՆ-ի ռազմական ներկայությունը դառնա նոր նորմա ՌԴ-ի համար, ցանկանալով այդ կերպ «նվազեցնել» Մոսկվայի «զգայունությունը» տարածաշրջանում ամերիկյան զինված ուժերի ակտիվության նկատմամբ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:
23:35 30/01/2018  |  Միջազգային լրահոսԿՀՎ ղեկավար. Չինաստանն ԱՄՆ-ին Ռուսաստանից ոչ պակաս է սպառնում
18:00 13/10/2017  |  Միջազգային լրահոսՆորից ռուսներն են մեղավոր … և նրանց կողմից կառավարվող պոկեմոնները. Մարիա Զախարովա
13:28 12/10/2017  |  Միջազգային լրահոսԴաշնության խորհրդում հնարավոր են համարել Ռուսաստան-ՆԱՏՕ ակտից դուրս գալը՝ ի պատասխան ԱՄՆ գործողությունների
10:45 23/08/2017  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվան սկսել Է հակամիջոցներ պատրաստել աﬔրիկյան պատժամիջոցների դեմ
17:26 10/08/2017  |  ՔաղաքականՊետք է առաջնորդվես քո շահով. Շավարշ Քոչարյանը՝ ԱՄՆ-ՌԴ առճակատման պայմաններում Հայաստանի դիրքի մասին
10:18 07/08/2017  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ը կպատասխանի ՌԴ-ից ամերիկացի դիվանագետների արտաքսմանը. Թիլերսոն
12:01 16/02/2017Կոնգրես օրինագիծ Է մտցվել, որը Թրամփին արգելում Է չեղարկել ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները
13:50 15/07/2016  |  Միջազգային լրահոսԼավրովը Քերիի հետ հանդիպումը Նիսում ահաբեկչությունից հետո էլ ավելի արդիական է համարել
20:54 08/05/2016  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն կարող է կորցնել արտասահմանյան իր ամենախոշոր ռազմաբազաներից մեկը

США наращивают свое военное присутствие в Черном море с целью противодействия России - СМИ 02/20/2018   12:54  |  Международные новости
Соединенные Штаты наращивают свое военное присутствие в Черном море, считая это необходимым ответом на возросшую активность России в регионе. Об этом, как передает ТАСС, сообщил в понедельник телеканал CNN со ссылкой на военные источники.
В субботу эсминец ВМС США Carney вошел в Черное море, присоединившись к уже находящемуся там еще одному американскому боевому кораблю.
Как заявил командующий 6-м флотом ВМС США вице-адмирал Кристофер Грэди, решение "направить сразу два корабля в Черное море было принято заранее, а не в качестве реагирования на что-либо".
Как в свою очередь отметил один из источников телеканала, с помощью такого шага Вашингтон, в частности, пытается добиться того, чтобы военное присутствие США в Черном море стало новой нормой для РФ, желая таким образом "уменьшить чувствительность" Москвы по отношению к активности американских ВС в регионе.
10:15 19/02/2018  |  Международные новостиГоссекретарь США допустил введение новых санкций против россиян
09:11 31/01/2018  |  Международные новостиДональд Трамп заявил, что Россия и Китай угрожают экономике и ценностям США
13:36 30/01/2018  |  Международные новостиНовые санкции США могут затронуть покупателей российского оружия
09:32 30/01/2018  |  Международные новостиВ США огласили имена российских политиков, которые могут попасть под санкции
13:30 13/01/2018  |  Международные новостиВласти США обвинили "ВКонтакте" в нарушении прав собственности
10:46 11/01/2018  |  Международные новостиПрезидент США Дональд Трамп объяснил, зачем демократы муссируют тему "связей" с Россией
16:46 08/01/2018  |  Международные новостиСоветник Трампа разглядел признаки вмешательства России в президентские выборы в Мексике
10:43 30/11/2017Российский телеканал RT лишили аккредитации в Конгрессе США
15:51 11/11/2017  |  Международные новостиПутин: Россия готова "перевернуть страницу" и развивать дружественные отношения с США