Օրենբուրգի մարզում միջոցներ կհատկացնեն Ան-148-ի կործանման հետեւանքով զոհվածների ընտանիքներին 02/12/2018   11:07  |  Արտակարգ պատահարներ
Ռուսաստանի Օրենբուրգի մարզի իշխանություններն Ան-148 ինքնաթիռի աղետի հետեւանքով զոհվածների հարազատներին լրացուցիչ կվճարեն 1-ական միլիոն ռուբլի: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել Է Մերձվոլգյան Ֆեդերալ Օկրուգում ՌԴ-ի նախագահի լիազոր ներկայացուցիչ Միխայիլ Բաբիչը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարարության ղեկավար Մաքսիմ Սոկոլովը հայտնել Է, որ «ֆեդերալ օրենսդրությանը համապատասխան՝ բոլոր զոհվածների հարազատներին վճարվում Է ապահովագրության հատուցում ավելի քան 2 միլիոն ռուբլու չափով»:
Նա նշել Է, որ նաեւ տարածաշրջանների գծով «լրացուցիչ անհրաժեշտ որոշումներ կընդունվեն այդ ուղղությամբ»:
«Օրենբուրգի մարզի նահանգապետի որոշմամբ յուրաքանչյուր զոհվածի համար, ի լրումն այն ապահովագրության, որը վճարվում Է ֆեդերալ օրենսդրությանը համապատասխան, կվճարվի 1-ական միլիոն ռուբլի»,- ասել Է լիազոր ներկայացուցիչը, որի խոսքը մեջբերել են նրա մամուլի ծառայությունում:

Власти Оренбургской области выделят средства семьям погибших при крушении самолета в Подмосковье 02/12/2018   11:20  |  Чрезвычайное просшествие
Власти Оренбургской области дополнительно выплатят родственникам погибших в катастрофе самолета Ан-148 по 1 миллиону рублей, сообщил журналистам полпред президента РФ в Приволжском федеральном округе (ПФО) Михаил Бабич. Его слова приводит РИА Новости.
Ранее глава Минтранса России Максим Соколов сообщил, что "в соответствии с федеральным законодательством всем родственникам погибших выплачивается страховка в размере более 2 миллионов рублей". Он отмечал, что также по линии регионов "будут приняты необходимые дополнительные решения в этом направлении".
"Решением губернатора Оренбургской области за каждого погибшего будет выплачено к той страховке, которая платится в соответствии с федеральным законодательством, дополнительно 1 миллион рублей", — сказал полпред, слова которого процитировали в его пресс-службе.
Пассажирский Ан-148 авиакомпании "Саратовские авиалинии" рейса 703 Москва-Орск потерпел крушение днем в воскресенье в Раменском районе Московской области вблизи населенного пункта Степановское (около 35 км от аэропорта "Домодедово").
По сообщению Росавиации, связь с экипажем пропала спустя несколько минут после взлета из "Домодедово". По данным Московской межрегиональной транспортной прокуратуры, все находившиеся на борту 65 пассажиров и шесть членов экипажа погибли.