Գյումրիում` ավտոմեքենայի մեջ, երիտասարդ աղջկա և տղայի դիեր են հայտնաբերվել 02/09/2018   16:05  |  Արտակարգ պատահարներ
Այսօր հերթական դժբախտ դեպքն է գրանցվել, այս անգամ` Գյումրի քաղաքում, ավտոտնակում հայտնաբերվել է երկու դի:
Գյումրիի հյուրանոցներից մեկի մոտ՝ ավտոմեքենայի հետևի նստատեղի վրա, երկու դի է հայտնաբերվել՝ իգական և արական սեռի: Դիակների ինքնությունը պարզվել՝ աղջիկը 1990թ. ծնված է, տղան՝ 1987թ. ծնված: «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ նմանատիպ մեկ այլ դեպք էլ այսօր գրանցվել էր մայրաքաղաքում՝ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի տարածքում, կրկին ավտոմեքենայի մեջ երկու դի էր հայտնաբերվել՝ ավտոմեքենայի առջևի նստատեղերում հայտնաբերել էին Երևանի բնակիչների՝ 1977թ. ծնված կնոջ և 1979թ. ծնված տղամարդու մարմինները:
Քննչական կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ հանդես գալով հայտնեց, որ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։ Պարզվել է, որ նշված ավտոմեքենայի հայտնաբերման պահին ավտոտնակի մուտքի դռները գտնվել են ներսից փակ վիճակում, իսկ ավտոմեքենայի շարժիչի բանալին գտնվել է գործարկված վիճակում, տաքացուցիչները՝ միացված դիրքում: Ավտոմեքենայի պատուհանները եղել են փակ, իսկ առջևի ձախ դռան ապակին` մոտ 5 սմ չափով իջեցված:
Պարզվել է, որ տղամարդը 2018թ. փետրվարի 7-ին՝ երեկոյան ժամը 21:00-ին, տանից դուրս է եկել, որից հետո նրա գտնվելու վայրը հայտնի չի եղել, ինչի կապակցությամբ վերջինիս կինը 2018թ. փետրվարի 8-ին ամուսնու անհայտ կորելու վերաբերյալ հաղորդում է տվել ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում, որով և նախապատրաստվել են նյութեր:

Молодые парень и девушка найдены мертвыми в салоне автомобиля в Гюмри 02/09/2018   16:24  |  Чрезвычайное просшествие
28-летняя девушка и 31-летний мужчина найдены мертвыми в салоне автомобиля в городе Гюмри.
Их тела были обнаружены на заднем сидении автомашины, припаркованной возле одной из гостиниц в Гюмри. Их личности установлены. Эту информацию "ФактИнфо" подтвердили в Следственном комитете Армении, отметив, что предпринимаются меры для выяснения обстоятельств произошедшего.
Аналогичный трагический случай был зарегистрирован сегодня и в Ереване.
Ранее СК сообщил, что 9-го февраля 2018 года, около 00:30, в автомобиле марки “Опель Астра”, стоящем в гараже, расположенном на территории, прилегающей к зданию на улице Исакова в Ереване, были обнаружены тела двух жителей Еревана – женщины(1977 года рождения) и мужчины(1979 года рождения).
Установлено, что в момент обнаружения указанного автомобиля входная дверь в гараж была заперта изнутри, а ключ в замке зажигания был приведен в действие, обогреватель салона включен. Окна в машине были закрыты, а окно на левой передней двери приспущено примерно на 5 см.
Выяснилось, что мужчина 7-го февраля 2018 года, в 21:00, вышел из дома, после чего об его местонахождении не было ничего известно. Жена последнего 8-го февраля 2018 года подала заявление о пропаже мужа в отдел полиции, на основе которого были подготовлены материалы.