Ո՞րն է եղել երիտասարդ տղամարդու և կնոջ մահվան պատճառը. ՔԿ-ն մանրամասներ է ներկայացնում 02/09/2018   12:59  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու Երևանի 41 և 39-ամյա բնակիչների մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. փետրվարի 9-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Իսակովի պողոտայի շենքերից մեկի հարակից տարածքում գտնվող ավտոտնակում կայանված «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայի առջևի ձախ և աջ նստատեղերին հայտնաբերվել են Երևանի երկու բնակիչների՝ 1977թ. ծնված կնոջ և 1979թ. ծնված տղամարդու մարմինները:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։ Պարզվել է, որ նշված ավտոմեքենայի հայտնաբերման պահին ավտոտնակի մուտքի դռները գտնվել են ներսից փակ վիճակում, իսկ ավտոմեքենայի շարժիչի բանալին գտնվել է գործարկված վիճակում, տաքացուցիչները՝ միացված դիրքում: Ավտոմեքենայի պատուհանները եղել են փակ, իսկ առջևի ձախ դռան ապակին` մոտ 5 սմ չափով իջեցված:
Պարզվել է, որ տղամարդը 2018թ. փետրվարի 7-ին՝ երեկոյան ժամը 21:00-ին, տանից դուրս է եկել,  որից հետո նրա գտնվելու վայրը հայտնի չի եղել, ինչի կապակցությամբ վերջինիս կինը 2018թ. փետրվարի 8-ին ամուսնու անհայտ կորելու վերաբերյալ հաղորդում է տվել ՀՀ ոստիկանության  Մալաթիայի բաժնում, որով և նախապատրաստվել են նյութեր:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ քաղաքացիների մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, նշանակվել են դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ։

СК Армении выясняет обстоятельства смерти мужчины и женщины в одном из гаражей в Ереване 02/09/2018   13:28  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для установления обстоятельств смерти 41-летней и 39-летнего жителей Еревана.
Как сообщает пресс-служба СК РА, 9-го февраля 2018 года, около 00:30, на правом и левом передних сидениях в автомобиле марки “Опель Астра”, стоящем в гараже, расположенном на прилегающей к зданию на улице Исакова в Ереване территории, были обнаружены тела двух жителей Еревана – женщины(1977 года рождения) и мужчины(1979 года рождения).
"Произведен осмотр места происшествия. Установлено, что в момент обнаружения указанного автомобиля входная дверь в гараж была заперта изнутри, а ключ в замке зажигания был приведен в действие, обогреватель салона включен. Окна в машине были закрыты, а окно на левой передней двери приспущено примерно на 5 см", - говорится в сообщении.
Установлено, что мужчина 7-го февраля 2018 года, в 21:00, вышел из дома, после чего об его местонахождении не было ничего известно. Жена последнего 8-го февраля 2018 года подала заявление о пропаже мужа в отдел полиции Малатии, на основе которого были подготовлены материалы.
Следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления Следственного комитета РА по Еревану ведется расследование для установления обстоятельств смерти граждан, назначена судмедэкспертиза тел.