Փիրուզյանի սպանության գործով Քննչական կոմիտեի սենսացիոն հայտարարությունը 02/01/2018   20:05  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով շարունակվում են իրականացվել մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ Ալավերդիում 2017 թվականի հունիսին Կամո Փիրուզյանի սպանության դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, բազմակողմանի քննության արդյունքում տվյալներ են ստացվել առ այն, որ հիշյալ սպանությունը պատվիրելու մեջ մեղադրվող Վահագն Աբգարյանի և սպանությունը կատարելու մեջ մեղադրվող Վլադիմիր Դավթյանի օգտին ապօրինի գործողություններ կատարելու համար պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող ՀՀ քննչական կոմիտեի պաշտոնատար անձանցից մեկն իր լիազորությունների շրջանակներում ստացել է առանձնապես խոշոր չափերի կաշառք, իսկ մի շարք այլ պաշտոնատար անձինք, շահադիտական և անձնական այլ շահագրգռվածությունից ելնելով, իրենց պաշտոնեական դիրքն օգտագործել են ծառայության շահերին հակառակ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության քննիչի որոշմամբ Կամո Փիրուզյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործից հիշյալ պաշտոնատար անձանց վերաբերյալ մասը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով և 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով, անջատվել է առանձին վարույթ և ուղարկվել  ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ ըստ քննչական ենթակայության՝ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն ուղարկելու միջնորդությամբ:
14:14 27/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿամո Փիրուզյանի սպանության և Ռոմիկ Մուսինյանի սպանության նախապատրաստության վերաբերյալ գործերը միավորվել են
09:30 27/01/2018  |  ՄամուլՔրեական հեղինակություն Ալավերդցի Վահագը պաշտոնատար անձին կաշառք է տվե՞լ. «Ժամանակ»
16:27 20/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱռաջադրվել են մեղադրանքներ՝ հանցավոր համագործակցություն ստեղծելու, սպանություններ կազմակերպելու և նախապատրաստելու համար
15:50 17/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎենդետայի վտանգն առկա է
18:15 16/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն մանրամասներ է ներկայացնում Ալավերդի քաղաքում 39-ամյա տղամարդու սպանության դեպքից

СК Армении сообщил новые сенсационные подробности по делу о громком убийстве в Алаверди 02/02/2018   10:10  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета  Армении, продолжают проводиться крупномасштабные следственные и оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств убийства Камо Пирузяна, совершенного в июне 2017 года в городе Алаверди.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, в результате всестороннего расследования были добыты данные о том, что для совершения незаконных действий в пользу обвиняемого в заказе убийства Ваагна Абгаряна и обвиняемого в исполнении убийства Владимира Давтяна взятку в особо крупных размерах получил один из осуществляющих специальную госудуарственную службу должностных лиц Следственного комитета РА, а ряд других должностных лиц, исходя из корыстных и иных личных побуждений, использовали свое служебное положение вопреки интересам службы.
По решению следователя Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета  РА дело в части(п.2 ч. 4 ст. 311  и ч.1 ст. 308 УК РА), касающейся вышеупомянутых должностных лиц, было выделено из возбужденного по факту убийства Каро Пирузяна уголовного дела в отдельное производство и направлено по подследственности в Генеральную прокуратуру РА с ходатайством о передаче в Специальную следственную службу РА.