Առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են տեղումներ 01/18/2018   12:08  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունվարի 18-ի ցերեկը, 19-ին, 20-ի գիշերն առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով,  սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 19-20-ը, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 11-13 աստիճանով:
Երևանում հունվարի 18-ի ցերեկը, 19-ին, 20-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են տեղումներ, գիշերները՝ թաց ձյան տեսքով, 20-ի ցերեկը, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Слабые осадки ожидаются в ряде областей Армении 01/18/2018   12:37  |  Информационная платформа
Слабые осадки ожидаются временами сегодня днем на территории Армении и в ряде регионов республики 19 января и в ночь на субботу, в отдельных районах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., сообщает Армгидрометцентр.
20-го января днем и 21-23 января в республике установится погода без осадков.
Температура воздуха 19-20 января, по сравнению с сегодняшними  показателями, постепенно повысится на 5-7 градусов, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе – на 11-13 градусов.
В Ереване сегодня днем, 19 января и в ночь на субботу время от времени возможны слабые осадки, в ночное время суток – в виде мокрого снега. 20-го января днем и 21-23 января в столице прогнозируется погода без осадков.