Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա օրերին, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով 01/16/2018   13:06  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունվարի 16-ի ցերեկը, 17-19-ն առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով,  սպասվում են թույլ տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 18-20-ը, այսօրվա համեմատ, աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 11-13 աստիճանով:
Երևանում հունվարի 16-ի ցերեկը, 17-19-ը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, հնարավոր են թույլ տեղումներ, գիշերները՝ թաց ձյան տեսքով, 20-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Потепление ожидается в Армении в ближайшие дни 01/16/2018   13:28  |  Информационная платформа
Слабые осадки ожидаются время от времени сегодня днем на территории Армении и в ряде регионов республики 17-19 января, в отдельных местах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек., сообщает Армгидрометцентр.
20-21 января в республике установится погода без осадков.
Температура воздуха 18-20 января, по сравнению с сегодняшними  показателями, постепенно повысится на 5-7 градусов, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе – на 11-13 градусов.
В Ереване сегодня днем и 17-19 января возможны слабые осадки, ночью – в виде мокрого снега. 20-21 января в столице прогнозируется погода без осадков.