Ավտոճանապարհներն անցանելի են. սպասվում է առանց տեղումների եղանակ 01/04/2018   10:23  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 4-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 4-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Սոթք-Քարվաճառ, Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացի բեռնատարներից:
Կազմակերպված է ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչության օպերատիվ շտաբի և օպերատիվ խմբերի համագործակցությունը տեղական ինքնակառավարման մարմինների և այլ օպերատիվ ծառայությունների հետ՝ տեղում մարդկանց կենսագործունեության պայմաններն ապահովելու համար:
Վերին Լարս անցակետի տարածքում տեղակայված է 1 ջեռուցման կետ, կազմակերպվում է մոր և մանկան համար նախատեսված սենյակի աշխատանքը:
Ձեռնարկվում են բնակչության իրազեկման միջոցառումներ, այդ թվում՝ ռադիոհաղորդակցության միջոցով:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 124 տրասպորտային միջոց (65 բեռնատար և 59 մարդատար):

МЧС Армении представило данные о ситуации на дорогах в республике и на КПП “Верхний Ларс” 01/04/2018   10:49  |  Информационная платформа
Проезд по некоторым автомагистралям на территории Армении затруднен, сообщает пресс-служба МЧС республики, публикуя данные на 10:00 4 января.
С 4-го по 8-е января в республике ожидается погода без осадков.
На трассах Сотк-Карвачар, Артик-алагяз и перевале Варденяц  местами образовался гололед. МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине.
По данным департамента по ЧС МВД Грузии, трасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов автотранспорта, кроме грузовиков.
Согласно информации, поступившей из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на КПП "Верхний Ларс" с российской стороны скопилось около 124 транспортных средства(65 грузовиков и 59 пассажирских автомобилей).
Сообщается, что предпринимаются меры для обеспечения на месте условий жизнедеятельности людей. На территории КПП “Верхний Ларс” размещен один пункта обогрева, ведутся работы по обустройству комнаты "Матери и ребенка".