Ավտոճանապարհին ձյուն է գալիս 12/20/2017   10:48  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դեկտեմբերի 20-ի օրվա երկրորդ կեսից, 21-23-ը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են տեղումներ:
Արարատի մարզում, Շիրակի մարզի Ախուրյան գյուղում, Գյումրի, Մարալիկ, Արթիկ, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան, Գեղարքունիքի մարզի Սևան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ  քաղաքներում և Սարավան - Զանգեր ավտոճանապարհին առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:

МЧС Армении предупреждает водителей о снеге и гололеде на некоторых трассах республики 12/20/2017   11:03  |  Информационная платформа
На некоторых автомагистралях в Армении местами образовался гололед, сообщает МЧС республики, приводя данные на 10:30 утра среды.
20 декабря со второй половины дня и 21-23 декабря в большинстве регионов республики временами ожидаются осадки.
В Араратской области, в  селе Ахурян, городах Гюмри, Маралик, Артик Ширакской области Армении, Апаран Арагацотнской области, Раздан и Чаренцаван Котайкской области, городе Севан Гегаркуникской области, городе Джермук Вайоцдзорской области и на трассе Сараван-“Зангер” наблюдаются осадки в виде снега.