Տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը 12/19/2017   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
2017 թվականի դեկտեմբերի 19-ին ք.Մոսկվայում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:
Նիստին  մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ ԱԱԾ տնօրենի գլխավորությամբ:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության, թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի միջազգային անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի, ինչպես նաև նախաքննության ոլորտում համագործակցության, տեղեկատվության փոխանակման և այլ հարցեր:

Директор СНБ Армении в Москве принял участие в заседании Совета руководителей органов безопасности и спецслужб стран СНГ 12/19/2017   16:22  |  Лента новостей
Очередное заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб стран-членов СНГ состоялось сегодня, 19-го декабря, в Москве.
В заседании принимала участие и делегация, возглавляемая директором Службы национальной безопасности при правительстве Армении Георгием Кутояном.
Как сообщает пресс-служба СНБ Армении, в ходе заседания обсуждались вопросы, касающиеся борьбы с международным терроризмом и экстремизмом, незаконным оборотом наркотиков и психотропных веществ, а также сотрудничества в сфере предварительного следствия и обмена информацией и другие вопросы.