ՃՈ տեսուչին մեղադրում են կաշառք ստանալու մեջ 12/04/2017   14:42  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցներով հիմնավորվել է, որ ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության ավագ տեսուչ Տիգրան Խաչատրյանը, նախնական համաձայնության գալով մեկ այլ պաշտոնատար անձի` իր հետ ծառայություն իրականացնող ՃՈ ավագ տեսուչ Հայկազ Գրիգորյանի հետ, խմբով պահանջել և ստացել են կաշառք: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՔԾ-ից։
Այսպես, ՃՈ տեսուչներ Տ. Խաչատրյանն ու Հ. Գրիգորյանը, վարորդի սթափությունը ստուգելու նպատակով, Երևան քաղաքի Մաշտոցի պողոտայում կանգնեցրել են Հ. Սիմոնյանի կողմից վարվող «Կիա» մակնիշի ավտոմեքենան: Վարորդից տեղեկանալով, որ նախորդ օրն ալկոհոլ է օգտագործել, վերջինիս սթափության վիճակը չստուգելու, ապա նաև` վարչական իրավախախտման համար համապատասխան արձանագրություն չկազմելու համար, ոստիկաններն ընդունել են ավտոմեքենայի ուղևոր Լ. Բաղդասարյանի կողմից կաշառքի առաջարկը: Տ. Խաչատրյանը, կաշառք ստանալու դիտավորությամբ, նախնական համաձայնության է եկել Հ. Գրիգորյանի հետ, ապա վերջինս ավտոմեքենայի ուղևորից ստացել է 56.800 ՀՀ դրամին համարժեք 100 Եվրո կաշառք և թույլատրել շարունակել երթևեկել:
Այսպիսով, նախնական համաձայնությամբ` խմբով կաշառք ստանալու համար ՃՈ ավագ տեսուչ Տիգրան Խաչատրյանին 01.12.2017թ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով: Նույն օրը Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ հիշյալ ոստիկանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:
18:53 30/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանին մեղադրանք է առաջադրվել կաշառք ստանալու համար. վերջինս կալանավորվել է
17:45 03/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվարտվել է կաշառք պահանջող ՃՈ տեսուչների վերաբերյալ քննված քրեական գործի նախաքննությունը
19:43 29/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ հաղորդման՝ ՃՈ տեսուչը խոշոր չափերով կաշառք է պահանջել և ստացել ԻԻՀ քաղաքացուց
12:44 02/06/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՃՈ աշխատակիցը կաշառքով վարորդական իրավունքի վկայական է տրամադրել
09:56 26/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարվել է Չարենցավանի ներկայիս քաղաքապետի տղան. դանակահարության մեջ կասկածվողը Սյունիքի նախկին մարզպետի տղան է. Shamshyan.com
13:18 24/09/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՃՈ աշխատակիցներին մեղադրանք է առաջադրվել՝ կաշառք տալու և կաշառքի միջնորդություն կատարելու գործի շրջանակներում
17:29 23/09/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել են ՃՈ 2 ծառայողներ՝ կաշառք տալու և կաշառքի միջնորդություն կատարելու գործի շրջանակներում
17:50 24/08/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԻԻՀ քաղաքացին հայտնել է, որ խոշոր չափերով կաշառք է տվել ճանապարհային ոստիկաններին

Инспектор Дорожной полиции Армении арестован по обвинению в получении взятки 12/04/2017 15:03 | Криминальная хроника
Старший инспектор Дорожной полиции Армении обвиняется в получении взятки.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы, добытые в рамках расследуемого ССС уголовного дела доказательства подтверждают, что старший инспектор Дорожной полиции РА Тигран Хачатрян, вступив в предварительный сговор с другим старшим инспектором Айказом Григоряном, осуществлявшим с ним службу, потребовал и получил взятку.
Так, как отмечается в сообщении, Т. Хачатрян и А.Григорян для проверки водителя на трезвость, на проспекте Маштоца в центре Еревана остановили автомобиль марки “Киа”, за рулем которого находился Симонян.
"Узнав от водителя, что он накануне употреблял спиртное, полицейские согласились на предложение пассажира Л. Багдасаряна принять взятку взамен на то, чтобы не проверять водителя на трезвость и не составлять соответствующий протокол об административном правонарушении. Т. Хачатрян, вынашивая умысел на получение взятки, вступил в предварительный сговор с А. Григоряном, а затем получил от пассажира 100 евро(56 тыс. 800 драмов) и разрешил им продолжить путь", - говорится в сообщении.
Старшему инспектору Дорожной полиции Тиграну Хачатряну 1 декабря 2017 года было предъявлено обвинение по пункту 2 части 3 статьи 311(получение взятки группой лиц по предварительному сговору) УК РА. В тот же день по решению суда общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун в отношении вышеупомянутого полицейского была применена мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается.