Խորհրդակցություն` նվիրված տեղական ինքնակառավարման մարմինների բարեփոխումների հետ կապված հարցերին 12/01/2017   15:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ Սահմանադրությամբ նախատեսված բարեփոխումների իրականացման հետ կապված հարցերին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արդյունավետորեն գործող տեղական ինքնակառավարման մարմինները ժողովրդավարական համակարգի կարեւորագույն բաղադրամասերից են, ինչը պահանջում է պատասխանատվության բարձր մակարդակ եւ համակարգված աշխատանքների կատարում այդ ինստիտուտի կայացման ու զարգացման ուղղությամբ:

Президент Арцаха: эффективно действующие муниципальные органы являются важнейшими составляющими демократической системы 12/01/2017 15:54 | Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 1 декабря провел рабочее совещание, посвященное вопросам осуществления реформ органов местного самоуправления, предусмотренных Конституцией.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, глава государства дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Бако Саакян подчеркнул, что эффективно действующие муниципальные органы являются важнейшими составляющими демократической системы, что требует высокого уровня ответственности и проведения координированной работы по становлению и развитию института местного самоуправления.