ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԳԴՀ դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին 11/28/2017   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ պաշտոնական կայքից:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը եւ կարեւորել երկկողմ կապերի հետագա զարգացումը, միջխորհրդարանական կապերի խորացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը, միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Вице-спикер парламента Армении обсудила с послом Германии сотрудничество на различных международных площадках 11/28/2017   13:37  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян на встрече с Чрезвычайным и Полномочным послом ФРГ Бернхардом Маттиасом Кисслером обсудила ряд вопросов развития межпарламентских  отношений,  сотрудничества на различных международных площадках. Об этом сообщает пресс-служба армянского парламента..
В ходе встречи, которая состоялась сегодня, 28 ноября, стороны высоко оценили нынешний уровень армяно-германских отношений и подчеркнули важность дальнейшего углубления двусторонних и межпарламентских связей.