Վաղն ամենուրեք սպասվում են տեղումներ 11/21/2017   12:31  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 22-ին, 23-ի և 24-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 23-ի և 24-ի ցերեկը Գեղարքունիքում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ: 22-ին լեռնային շրջաններում, 23-24-ը նաև նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով: 25-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 22-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, 22-ին լեռնային շրջաններում՝ բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը 22-26-ն աստիճանավար կնվազի 12-15 աստիճանով:
Երևանում նոյեմբերի 22-ին, 23-ի և 24-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր հատվածներում՝ թաց ձյան, ցածրադիր հատվածներում՝ անձրևի տեսքով, 23-ի և 24-ի ցերեկը սպասվում է ամպամածություն, քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր են թույլ տեղումներ: 25-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Осадки и похолодание ожидаются в Армении в ближайшие дни 11/21/2017   13:12  |  Информационная платформа
Осадки ожидаются в ночь на 22-е, 23-е и 24-е ноября в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут 23-го и 24-го ноября в Гегаркунике, Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе.
22-го ноября в горных районах, а также 23-го ноября в предгорьях прогнозируются осадки в виде снега, в долинах – снега с дождем. 25-26 ноября в республике установится погода без осадков.
Ветер будет западным, до 3-8 м/сек.. 22-го ноября в отдельных районах республики ожидается усиление ветра до 20-25 м/сек.,  а 22-го ноября в горных районах – метель и низкая видимость.
Температура воздуха 22-26 ноября постепенно понизится на 12-15 градусов.
В Ереване в ночь на 22-е, 23-е и 24-е ноября время от времени пройдут осадки: в высокогорных районах  столицы – в виде мокрого снега, а в остальных – дождя.
23-го и 24-го ноября днем в Ереване ожидается облачность, в отдельных районах столицы возможны слабые осадки. 25-26 ноября установится погода без осадков.