ՄԽ համանախագահները ծրագրում են Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը. Զախարովա 11/09/2017   14:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ծրագրում են մինչև տարվա վերջ կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան:
«Նման շփումները ծրագրված են հոկտեմբերի 16-ի Ժնևյան գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում: Հանդիպում ծրագրվում է: Երբ լինեն հստակ ժամկետներ, երբ ուրվագծվի հանդիպումը, մենք այդ մասին կտեղեկացնենք»,- ասաց Զախարովան:
Նա հավելեց նաև, որ արցախյան հիմնախնդրի թեմայով տարբեր ձևաչափերում շփումները բացառված չեն, դրանք մշակման փուլում են:

Сопредседатели МГ ОБСЕ планируют организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана 11/09/2017   15:04  |  Карабахский конфликт
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ с учетом итогов женевского саммита по карабахскому урегулированию планируют организовать до конца года встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на сегодняшнем брифинге, который транслировался в прямом эфире RT.
“Такие контакты запланированы, с учетом достигнутых договоренностей 16-го октября. Когда появятся даты и конкретные ее очертания, мы вас проинформируем”, - отметила Захарова.
Что касается контактов в различных форматах, то, по ее словам, они тоже не исключены и находятся в проработке.