2018-ին տեղի կունենան տոտալ կադրային տեղաշարժեր բոլոր մակարդակներում՝ այդ թվում ՊՆ-ում. «Հրապարակ» 11/08/2017   09:10  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ նոր Սահմանադրության «գործարկմանը» զուգահեռ 2018-ին տեղի կունենան տոտալ կադրային տեղաշարժեր բոլոր մակարդակներում՝ տեղեկաց­րեց մեր աղբյուրը:
«Այդ թվում և՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբում. ԳՇ պետի ամենահավանական թեկնածուն Ռիժին է՝ Լևոն Մնացականյանը, Արցախի պաշտպա­նության նախարարը»,- ասաց նա: Բա Մոսին: «Դժվար է ասել, վերջին աղմուկից հետո ինքը կարծես խաղից դուրս է մնացել»:
Հիշեցնենք, որ «աղմուկը» կապված էր ՊՆ մատակարարման, ինչպես նաև իր ենթակաների նկատմամբ վե­րամբարձ, վիրավորական պահվածքի հետ: Նա, ճիշտ է, դրա համար հրապարակային ներողու­թյուն խնդրեց, սակայն նրա հետագա պաշտո­նավարումը հայտնվել է կասկածի տակ նաև այն պատճառով, որ Մովսես Հակոբյանն անչափ մտերիմ է Սեյրան Օհանյանի հետ և, ըստ «չար» լեզուների, «բավական» հիացած է Օհանյանի տիկնոջ «ատամնաբուժական» գրառումներով»,-գրում է թերթը:

Газета “Грапарак”: тотальные кадровые перестановки произойдут в 2018 году на всех уровнях 11/08/2017   10:12  |  Пресса
Параллельно с задействованием новой Конституции в 2018 году произойдут тотальные кадровые перестановки на всех уровнях, сообщает газета "Грапарак" со ссылкой на свои источники.
Изменения, как отмечает издание, коснутся также структуры Главного штаба Вооруженных сил Армении, и наиболее вероятным кандидатом на пост начальника ГШ является министр обороны Арцаха Левон Мнацаканян.
Источник газеты при этом затруднился сказать, какая судьба ожидает нынешнего начальника Главного штаба Мовсеса Акопяна, отметив, что после последней шумихи он, "кажется, остался вне игры".
Издание напоминает, что "шумиха" была связана с поставками для Минобороны, а также высокомерным и оскорбительным поведением в отношении подчиненных.
“Он, правда, за это публично извинился, однако его дальнейшее пребывание на посту оказалось под сомнением из-за того, что Мовсес Акопян находится в очень близких отношениях с Сейраном Оганяном”, - говорится в материале.