Արցախում հակատանկային նռնակի պայթյունի հետևանքով վիրավորված զինծառայողի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 11/06/2017   13:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում նոյեմբերի 4-ին հակատանկային նռնակի պայթյունի հետևանքով վիրավորված զինծառայող Սերգեյ Սևադայի Ալումյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր: «Վիրավոր զինծառայողը տեղափոխվել է Երեւան: Նա Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում է»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արցախում նոյեմբերի 4-ին հակատանկային նռնակի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած երկրորդ զինծառայող Գևորգ Վլադիսլավի Հյուսնունցի առողջական վիճակի մասին տեղեկատվություն ճշտել չհաջողվեց: Նա Արցախի զինվորական հոսպիտալում է:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն` Արցախում նոյեմբերի 4-ին հակատանկային նռնակի պայթյունի հետևանքով մահացու վիրավորում էր ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Հրանտ Խաչատուրի Մանգասարյանը: Գևորգ Վլադիսլավի Հյուսնունցը եւ Սերգեյ Սևադայի Ալումյանը ստացել էին տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ:

В Минобороны Армении рассказали о состоянии одного из раненных в Арцахе военнослужащих 11/06/2017   13:15
Состояние здоровья военнослужащего Сергея Алумяна, раненного 4-го ноября в Арцахе в результате взрыва противотанковой гранаты, продолжает оставаться крайне тяжелым, он доставлен Ереван, в Центральный клинический военный госпиталь. Об этом “Арменпресс” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Уточнить информацию о состоянии здоровья второго раненого военнослужащего Геворка Хюснунца  пока не удалось.Он находится в военном госпитале Арцаха.
Ранее пресс-служба Минобороны Республики Арцах(НКР) сообщила, что  4-го ноября около 12:10 в одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на северо-восточном направлении, от смертельного ранения, полученного в результате взрыва противотанковой гранаты, погиб военнослужащий Грант Хачатурович Мангасарян(1997 года рождения). Двое других военнослужащих - Геворк Владиславович Хюснунц и Сергей Севадаевич Алумян - получили осколочные ранения разной степени тяжести.