ՀՀ 2018թ. բյուջեով նախատեսվում է 1 տրիլիոն 307 միլիարդ եկամուտ ապահովել 10/31/2017   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեի 2018թ. նախագծով նախատեսվում է ապահովել 1 տրիլիոն 307 միլիարդ դրամ եկամուտ: Ազգային ժողովում ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«Ընդ որում, եկամուտների մեծ մասը՝ շուրջ 97 տոկոսը, նախատեսվում է ապահովել ներքին ռեսուրսներով և միայն 3 տոկոսը՝ դրամաշնորհների տեսքով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Ջանջուղազյանը:
Փոխնախարարը նաև հստակեցրեց, որ դրամաշնորհները երկու մասի են բաժանվում: Առաջինը բյուջետային աջակցության դրամաշնորհներն են, մյուսը՝ նպատակային ծրագրերի համար նախատեսված դրամաշնորհները:
09:54 31/10/2017  |  ՄամուլՕղակը վարչապետ Կարեն Կարապետյանի շուրջը վաղուց է սեղմվում. «Իրատես de facto»
09:30 31/10/2017  |  ՄամուլՏնտեսական պատերազմ իշխող համակարգի ներսում, որն ընթանում է ոչ բացահայտ, ոչ բառի ամենաուղիղ իմաստով. «Ժամանակ»
15:39 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿանխատեսվում է ներդրումային ակտիվության աճ
12:18 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդան Արամյանը ներկայացրեց 2018 թ. տնտեսական առաջնահերթությունները
12:02 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ կառավարությունը 4.5 տոկոս իրական տնտեսական աճ է կանխատեսում
11:57 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ 2018թ. պետական բյուջեն միտված է երկարաժամկետ տնտեսական աճի ապահովմանը. Վարդան Արամյան
11:43 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյան. Տնտեսական աճի հիմքերը դեռևս բավարար ամուր չեն՝ երկարաժամկետ բարձր տնտեսական աճին հավակնելու համար
11:05 30/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ 2018թ. բյուջեի նախագծի հիմքում տնտեսական աճը, անվտանգությունը և սոցիալական վիճակի բարելավումն են. վարչապետ
09:43 30/09/2017  |  ՄամուլԹոշակների և աշխատավարձերի բարձրացում չի սպասվում, իսկ գնաճ՝ այո. «Ժողովուրդ»
14:08 28/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄիակ տարբերակը բյուջեն չէ. վարչապետն անդրադարձավ գիտական ծրագրերի ֆինանսավորմանը

Замминистра финансов Армении огласил предусмотренный размер доходов в проекте госбюджета на 2018 год 10/31/2017 12:45 | Лента новостей
Проектом госбюджета Армении 2018 года предусмотрено обеспечение доходов в размере 1 трлн 307 млрд драмов.
Об этом, как передает «Арменпресс», во время проходящего в Национальном собрании обсуждения проекта госбюджета РА на 2018 год заявил заместитель министра финансов Армении Атом Джанджугазян.
"Причем, основную часть госбюджета Армении 2018 года – порядка 97% – предполагается обеспечить за счет внутренних ресурсов, и только 3% - за счет грантов", - заявил замминистра финансов Армении.
По его словам, гранты делятся на два вида: гранты бюджетной поддержки и гранты, предусмотренные на реализацию целевых программ.