Երեխային պատանդ վերցնելով՝ տղամարդը պահանջել էր կանչել նախկին կնոջը.ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնել 10/30/2017   22:40  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մանկահասակ երեխային մանկապարտեզում պատանդ վերցնելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Դանակով հարձակվել է մանկապարտեզի աշխատակիցների վրա. ահազանգ
2017 թվականի  հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը  մուտք է գործել Արմավիր քաղաքի Բաղրամյան փողոցում գտնվող «Մանուշակ»  մանկապարտեզ և պատանդ վերցրել մանկապարտեզի սան, 29.01.2015թ. ծնված տղա երեխային։  Տղամարդն իր մոտ գտնվող դանակի սպառնալիքով պատանդ է պահել երեխային՝ վերջինիս ազատելու համար պահանջելով հանդիպում կազմակերպել իր նախկին կնոջ հետ։ Վերջինս աշխատում է նույն մանկապարտեզում։
Ենթադրյալ հանցագործն ինքն իրեն հարվածել է դանակով ու վնասազերծվել
Իրավապահ մարմինների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հաջողվել է վնասազերծել ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին եւ երեխային անվնաս ազատ արձակել։ Փոքրիկը վնասվածքներ չունի։
Զենքի գործադրմամբ ակնհայտ անչափահաս երեխային պատանդ վերցնելու դեպքի առթիվ հարուցել  է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի  218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերով։  Քրեական գործը վարույթ է ընդունվել ՀԿԳ քննիչի կողմից։

СК Армении возбудил уголовное дело по факту захвата малолетнего ребенка в заложники в армавирском детском саду 10/30/2017   22:48  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по факту захвата малолетнего ребенка в заложники в здании детского сада. Об этом сообщили в СК Армении.
"30-го октября 2017 года, около 16:00 предполагаемый преступник проник в здание детского сада "Манушак", расположенное на улице Баграмяна в городе Армавире, и взял в заложники воспитанника детсада – мальчика, рожденного 29 января 2015 года. Мужчина, угрожая имеющимся при нем ножом, удерживал ребенка, требуя за его освобождение организовать встречу со своей бывшей женой, которая работает в том же детском саду", - говорится в сообщении.
В результате предпринятых правоохранительными органами мероприятий удалось обезвредить предполагаемого преступника и без причинения вреда освободить ребенка. Травм у малыша не выявлено.
"По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 3 и 4 части 218(захват заложника, совершенный с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, в отношении заведомо несовершеннолетнего) УК РА. Уголовное дело принято следователем по особо важным делам к своему производству", - сообщили в ведомстве.