Մանկապարտեզում պատանդ վերցված երեխաների մեծ մասն ազատ է արձակվել. մնացել է 1-ը 10/30/2017   18:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Արմավիրի մարզում գործող «Մանուշակ» մանկապարտեզում աշխատակիցներին և երեխաներին պատանդ վերցրած անձը երեխաների մեծ մասին ազատ է արձակել։ «Փաստինֆո»-ի զրուցակից ծնողներից մեկն ասած, որ երեխաները չեն վնասվել, սակայն մեկ հոգի կարծես մնացել է մանկապարտեզում։  հայտնի դարձել:
Ավելի վաղ մեզ հետ զրույցում ոստիկանության լրատվության ծառայությունից հայտնեցին, որ ժամը 16:25 սահմաններում ահազանգ է ստացել, մանկապարտեզի աշխատակիցներից մեկից, որ անհայտ անձը մտել է մանկապարտեզ և դանակով հարձակվել է իրենց վրա:
Ոստիկանության լրատվականից նաև տեղեկացանք, որ այս պահին օպերատիվ խումբը դեպքի վայրում է, պարզվում են հանգամանքները, լրացուցիչ տեղեկություն կլինի առաջիկայում:
Մեզ հաջողվեց պարզել, որ ներսում մնացել է 3 տարեկան մի երեխա, ում պատանդ պահելով տղամարդը պահանջներ է ներկայացրել։ Այս պահին ոստիկանությունը բանակցություն է վարում, որպեսզի երեխային ազատ արձակեն։ Տղամարդու ինքնությունը հայտնի է, ում կինն ու կնոջ տատն այդ մանկապարտեզում են աշխատում։ Բացառված չէ, որ դեպքն ընտանեկան վիճաբանությունների հետեւանք է։

Стали известны некоторые подробности нападения на детсад в армянском Армавире 10/30/2017   18:31  |  Чрезвычайное просшествие
Почти все захваченные в заложники дети и сотрудники детского сада “Манушак” в Армавирской области освобождены. Один из родителей в беседе с “Фактинфо” заявил, что дети не пострадали.
В помещении, по предварительным данным, остается трехлетний ребенок. В настоящее время полиция ведет переговоры с мужчиной об его освобождении. Личность мужчины установлена. Он выдвинул требования. Также стало известно, что в данном дошкольном учреждении работают его жена и ее бабушка. Не исключено, что причиной случившегося стал семейный конфликт.
Как сообщлось ранее, в 16:25 в Полицию Армении от сотрудника детского сада поступило сообщение о том, что неизвестный проник в детсад и напал с ножом на них.
В настоящее время на месте инцидента находится оперативная группа. Обстоятельства инцидента устанавливаются.