Վերնիսաժի մոտ սպանության գործով հետախուզվողների դեմ քրեական գործ կհարուցվի նաև Վրաստանո՞ւմ 10/30/2017   12:58  |  Քրեական խրոնիկոն
Ներկայումս քննարկվում են Վրաստանում հայտնաբերված Վերնիսաժի մոտ սպանության գործով երկու հետախուզվողներին Հայաստան տեղափոխելն ապահովող ընթացակարգերը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
Մեր տեղեկություններով՝ չի բացառվում, որ Վրաստանում էլ նրանց նկատմամբ քրեական գործ հարուցվի, քանի որ նրանք պետական սահմանը հատել են ապօրինի։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի իրավապահ մարմինները՝ փոխգործակցելով Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության գործընկերների հետ, հոկտեմբերի 29-ին Վրաստանի տարածքում հայտնաբերել են սեպտեմբերի 14-ին Երևանի «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ տեղի ունեցած հանցագործությունը կատարելու համար հետախուզվող 1982 թ. ծնված Ալբերտ Բլբուլյանին և 1984 թ. ծնված Արմեն Կարադավիդովին:
Սեպտեմբերի 14-ին Երևանի Հանրապետության փողոցում, «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ, Ալբերտ Բլբուլյանը, Արմեն Կարադավիդովը և 1957 թվականին ծնված Ռաֆիկ Խաչատրյանը «Մակարով» ատրճանակից և «ԱԿ» ինքնաձիգից կրակոցներ էին արձակել երկու քաղաքացիների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մեկ մարդ սպանվել էր, մյուսը՝ վիրավորվել։
13:09 07/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎերնիսաժի մոտ սպանության գործով մեղադրյալի կալանավորման դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել
15:13 23/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎերնիսաժում սպանության գործով հետախուզմամբ հայտնաբերված Ռաֆիկ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել

В Грузии могут возбудить уголовное дело против двоих фигурантов дела об убийстве близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана 10/30/2017   13:19  |  Криминальная хроника
В настоящее время обсуждается процедура передачи Армении двух обнаруженных в Грузии фигурантов дела о стрельбе с убийством близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана. Об этом “Фактинфо” заявил советник по связям со СМИ генерального прокурора Армении Гор Абрамян.
По сведениям “ФактИнфо”, не исключено, что в отношении них в Грузии будет возбуждено уголовное дело за незаконное пересечение госграницы.
Как ранее сообщила пресс-служба Полиции Армении, двое обвиняемых по делу о стрельбе с убийством близ рынка “Вернисаж” в центре Еревана Альберт Блбулян и Армен Карадовидов были обнаружены на территории Грузии накануне, 29-го октября.
"Это стало возможным, благодаря последовательным, широкомасштабным и скоординированным оперативно-розыскным мероприятиям, предпринятым в тесном взаимодействии с коллегами из Министерства внутренних дел Грузии", - отмечалось в сообщении.
14-го сентября в Ереване на улице Анрапетутян близ гостиницы “Туфенкян” Альберт Блбулян(1982 года рождения) Армен Карадавидов( 1984 года рождения) и Рафик Хачатрян(1957 года рождения) из пистолета “Макаров” и автомата “АК” открыли стрельбу по двум гражданам, в результате чего один погиб, а второй был ранен.
Решение о привлечении Альберта Блбуляна, Армена Карадавидова и Раифка Хачатряна в качестве обвиняемых и объявлении их в розыск было принято 15-го сентября. Рафик Хачатрян был обнаружен 22-го сентября в Котайской области и доставлен в Полицию. Следствие продолжается.