Կգումարվի Արցախի ԱԺ նոր նստաշրջանի անդրանիկ նիստը 09/26/2017   16:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ԱԺ պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ տեղի էր ունեցել արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը դրական եզրակացություն է տվել նախորդ նստաշրջանից խորհրդարանում շրջանառության մեջ դրված «Էներգետիկայի մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծին ու դրան կից փաթեթին:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 6-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 28-ին ժամը 11:00-ին:
12:09 14/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ ԱԺ նախագահի աշխատանքային այցը Փարիզ
14:45 04/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Ղուլյանը ժամանակին է համարում Բելգիայի պատգամավորների հետ շփուﬓերին կազմակերպչական ձեւաչափ տալը
14:39 24/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի կունենա ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
18:35 25/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Ղուլյանն ընդունել է բուլղարացի խորհրդարանականներին
21:36 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել Հունաստանի և Լատվիայի խորհրդարանականների այցն Արցախ հենց այս օրերին

Парламент Арцаха в четверг проведет первое заседание новой сессии 09/26/2017   16:35  |  Лента новостей
В Национальном собрании Арцаха 26-го сентября было созвано рабочее совещание с участием постоянных комиссий, фракций и ответственных лиц аппарата НС, в котором принял участие председатель НС Ашот Гулян.
Как сообщает пресс-служба парламента Арцаха, ранее состоялось заседание постоянной комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур, которое дало положительное заключение внесенному в обращение парламента проекту закона «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "Об энергетике"» и смежному пакету законов.
Подводя итоги совещания, председатель парламента объявил, что первое заседание 6-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 28-го сентября в 11:00.