Նախ մանկահասակ երեխային ուրիշներին է տվել, իսկ հետո էլ գումար պահանջել 09/20/2017   14:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել նորածին երեխայի խնամքն ստանձնելու նպատակով առք ու վաճառքի դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2016թ. հոկտեմբերի 4-ին մի կին բժշկական կենտրոնում ծննդաբերել է տղա երեխա, որից ամիսներ անց՝  դեկտեմբերի 9-ին, նրան հանձնել է երեխա չունեցող ամուսնական մի զույգի խնամակալությանը։ Օրեր անց երեխայի կենսաբանական մայրը ամուսնական զույգից երեխայի համար պահանջել և ստացել է 200.000 ՀՀ դրամ գումար:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 168-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որը սեպտեմբերի 19-ին ստացվել և վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
10:03 20/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄանկահասակ երեխային վաճառելու փաստով քրեական գործ է հարուցվել
12:01 13/09/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՄայրը 2 ամսական երեխային վաճառել է 200 000 դրամով
12:40 24/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեխային վաճառելու պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերվել դեռևս հղիության ընթացքում
12:28 08/02/2017  |  ԱնցուդարձԶԼՄ. Չինացին սիրուհուց ծնված իր որդուն վաճառել է՝ օրինական կնոջ պարտքը վճարելու համար
11:44 05/01/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՆորածնի առքուվաճառքի գործով նախաքննությունն ավարտվել է
09:16 19/07/2016  |  ՄամուլՇատ երկրներում երեխայի առևտուրը, անկախ դրա նպատակներից, համարվում Է ամենածանր հանցագործություններից մեկը. «Իրավունք»
14:01 16/07/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆորածնի առքուվաճառքի գործով կալանավորված բժշկուհու խափանման միջոցը փոխվեց
09:26 08/07/2016  |  ՄամուլԲժշկության ոլորտի օլիգարխը՝ նորածնի առևտրակա՞ն. «Իրավունք»
11:37 15/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆորածնին գնած Տափերական գյուղի դպրոցի մանկավարժին ևս մեղադրանք է առաջադրվել

СК Армении принял к производству уголовное дело о продаже ребенка 09/20/2017   15:19  |  Криминальная хроника
Следственный отдел по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану принял к производству уголовное дело, возбужденное по факту купли-продажи новорожденного ребенка с целью опеки.
По предварительным данным, 4-го октября 2016 года женщина в медцентре родила мальчика. Спустя несколько месяцев после родов, 9-го декабря, она передала ребенка под опеку бездетной супружеской паре.Спустя несколько дней биологическая мать потребовала за ребенка и получила от супружеской пары 200 тыс. драмов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 168 Уголовного кодекса РА, которое 19-го сентября было получено и принято к производству следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления СК РА по Еревану.
"Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.
10:26 20/09/2017  |  Криминальная хроникаУголовное дело возбуждено в Армении по факту продажи двухмесячного ребенка
12:13 13/09/2017  |  Криминальная хроникаВ Армении женщина продала своего двухмесячного ребенка за 200 тыс. драмов
11:59 15/06/2016  |  Криминальная хроникаШкольной учительнице из армянского села Таперакан предъявлено обвинение по делу о продаже новорожденного младенца
14:55 13/06/2016  |  Криминальная хроникаПо делу о продаже новорожденного ребенка обвинения предъявлены медработницам ереванской клиники и матери младенца - СК
14:02 09/06/2016  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил о задержании двух медработниц по подозрению в причастности к сделке с продажей новорожденного ребенка
18:14 30/05/2016  |  Криминальная хроникаЖительница армянского села подозревается в продаже своего новорожденного ребенка
16:54 11/06/2015  |  Актуальная темаМолодая женщина в Ереване продала свою новорожденную дочь за 2 тыс долларов