Վարդավառի այգու արհեստական լճում հայտնաբերվել է 35-ամյա կնոջ դի. նա անձնական բնույթի խնդիրներ է ունեցել 09/07/2017   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 35-ամյա կնոջ մահվան դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017թ. սեպտեմբերի 6-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Վարդավառի այգու արհեստական լճում հայտնաբերվել է իգական սեռի դի:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Պարզվել է, որ մահացած կինը հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակչուհին՝ ծնված 1982թ.: Արտաքին զննությամբ կնոջ մարմնի վրա բռնության  հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Նախնական տվյալներով՝ 35-ամյա կինը, ով բնակվել է իր տատիկի և մայրիկի հետ, ունեցել է անձնական բնույթի խնդիրներ:
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, և ձեռնարկվում անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` կնոջ մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Уголовное дело заведено по факту смерти молодой женщины, тело которой было обнаружено в искусственном водоеме в Ереване 09/07/2017   14:26  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту смерти 35-летней женщины.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 6-го сентября 2017 года поступило сообщение о том, что в тот же день, в районе 16:30 в искусственном водоеме в парке Вардавар в Ереване обнаружено тело женщины.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. Выяснилось, что умершая является жительницей Еревана(1982 года рождения). При внешнем осмотре тела женщины следов насилия не обнаружено. Назначена судебно-медицинская экспертиза. По предварительным данным, у 35-летней женщины, которая проживала с бабушкой и матерью, были проблемы личного характера.
"Следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств смерти женщины. Предварительное следствие продолжается", - говорится в сообщении.