Քննչական կոմիտեն՝ ռուս զինծառայողի ջրահեղձ լինելու մասին 08/14/2017   12:19  |  Արտակարգ պատահարներ
2017 թվականի օգոստոսի 13-ին «Սևան ԲԿ»-ից ահազանգ է ստացվել, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1997թ. ծնված երիտասարդի դի։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, քննությամբ պարզվել է, որ տուժողը Հայաստանի Հանրապետությունում  տեղակայված ռուսական N զորամասի պայմանագրային  զինծառայող է, ազգությամբ ռուս, ով 3  զինակից ընկերների հետ դեպքի օրը գտնվել է Գեղարքունիքի մարզում։
Նախնական տվյալներով՝ երիտասարդը ջրահեղձ է եղել օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում՝ Սևանա լճում լողալու ժամանակ։
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, պարզվում են հանգամանքները։
11:32 14/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներՍևանում զինծառայող է ջրահեղձվել
12:32 05/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՋրահեղձ երեք զինծառայողների գործով աշխատանքից հեռացված հրամանատարի փոխարեն նշանակում է կատարվել
14:22 29/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում 3 զինծառայողի ջրահեղձումից հետո զորամասի հրամանատարը և տեղակալներն աշխատանքից ազատվել են
13:13 11/05/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴժբախտ պատահարի զոհ դարձած երրորդ զինծառայողի մարմինը հայտնաբերվել է
12:52 10/05/2017  |  Արտակարգ պատահարներԴժբախտ պատահարի զոհ դարձած երրորդ զինծառայողին հայտնաբերելու ուղղությամբ որոնողական աշխատանքները շարունակվում են
13:49 09/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն՝ նախօրեին երեք զինծառայողների մահվան դեպքի մասին
11:19 09/05/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱրցախում ջրահեղձված երեք զինծառայողներից երկուսը Երևանից էին, մեկը՝ Արմավիրի մարզից

Российский военнослужащий, предположительно, утонул в озере Севан - СК Армении 08/14/2017   13:49  |  Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет Армении сообщил некоторые подробности инцидента с гибелью российского военнослужащего на озере Севан.
Как сообщает пресс-служба СК РА, 13 августа в правоохранительные органы поступил звонок из медцентра "Севан"» о том, что к ним доставлено тело молодого человека.
Следствием установлено, что погибший – военнослужащий-контрактник N-ской воинской части дислоцированной на территории РА российской военной базы, русский по национальности, 1997г.р., который в день происшествия вместе с 3 сослуживцами находился в Гегаркуникской области Армении.
По предварительным данным, молодой человек утонул 13 августа, около 18:00, плавая в озере Севан.
Назначена судебно-медицинская экспертиза, выясняются обстоятельства инцидента.
18:15 27/04/2017  |  Лента новостейКомандующий войсками ЮВО проверил боевую готовность подразделений российской военной базы в Армении
12:20 24/04/2017  |  Лента новостейНа российской базе в Армении началась плановая замена военнослужащих-призывников
11:40 21/04/2017  |  Лента новостейВ Армении прошли ночные военные учения российских летчиков
16:04 20/04/2017  |  Лента новостейВ Армении началось летно-тактическое учение с экипажами истребительной и армейской авиации российской авиабазы Эребуни
11:28 20/04/2017  |  Лента новостейНайденный в Гюмри российский военнослужащий передан командованию воинской части