Կարեն Կարապետյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգի հարցեր 08/14/2017   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն Աստանայում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Երկուստեք ընդգծվել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունն աճում է և երկկողմ տնտեսական ցուցանիշներում առկա են դրական միտումներ: Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգի մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ ՌԴ գործադիր մարմնի ղեկավարի՝ Հայաստան նախատեսվող այցի ժամկետները:
Կարեն Կարապետյանն Աստանայում մասնակցում է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին:
19:23 19/11/2016  |  ՔաղաքականՀայաստանի եւ Ռուսաստանի պատգամավորները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ
08:11 03/06/2016  |  ՄամուլԻնչ մեսիջներ են փոխանցում ՌԴ դեսպանատան աշխատակիցները «շրջելով» հայաստանյան կառույց-անհատներով. «Հրապարակ»

Карен Карапетян и Дмитрий Медведев обсудили вопросы повестки дня армяно-российского сотрудничества 08/14/2017   18:26  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в Астане встретился с председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым.
Как передает пресс-служба правительства РА, стороны подчеркнули, что товарооборот между Арменией и Россией растет и в двусторонних экономических показателях есть позитивные тенденции. На встрече был обсужден ряд вопросов повестки дня армяно-российского сотрудничества, в том числе сроки намеченного визита главы правительства РФ в Армению.