Սպանություն Գեղարքունիքի մարզում. մեկ անձ ձերբակալվել է 07/31/2017   13:26  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 28-ամյա երիտասարդի սպանության դեպքի առթիվ. մեկ անձ ձերբակալվել է: Այդ մասին տեղեկանում է Քննչական կոմիտեն:
2017թ. հուլիսի 30-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 63-րդ կմ հատվածում հնչել են կրակոցներ, որի արդյունքում Արարատի մարզի բնակիչը՝ ծնված 1989թ., ձախ քունքային շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքից մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Նույն օրը ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին, ներկայացրել հանցագործության գործիք հանդիսացող որսորդական հրացանը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ. հուլիսի 30-ին՝ ժամը 18:50-ի սահմաններում, Սևանի լողափերից մեկում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, որին մասնակցություն են ունեցել 1957թ. ծնված տղամարդը, 28-ամյա երիտասարդը, որից հետո՝ ժամը 19:15-ին, Գեղարքունիքի մարզի բնակիչը՝ ծնված 1957թ.՝ մահացած վիճակում, տեղափոխվել է «Սևան» բժշկական կենտրոն:
Քննությամբ պարզվել է նաև, որ ձերբակալված անձը մահացած տղամարդու որդին է:
Կատարվում է քննություն, միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Один человек задержан по делу об убийстве в Гегаркуникской области Армении 07/31/2017   13:44  |  Криминальная хроника
Севанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по факту убийства 28-летнего молодого человека. Один человек задержан. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
30-го июля 2017 года, примерно в 19:00 на 63-м километре автотрассы Ереван-Севан-Иджеван раздалась стрельба, в результате которой житель Араратской области(1989 года рождения) скончался от полученного огнестрельного ранения в левую височную область.
По данному факту севанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) УК РА. В тот же день предполагаемый преступник явился к осуществляющему производство органу и сдал орудие преступления - охотничье ружье. Последний задержан.
По предварительным данным, 30-го июля 2017 года, в районе 18:50 на одном из пляжей Севана произошла драка, в которой участвовали мужчина(1967 года рождения) и 28-летний молодой человек, после чего, в 19:15, житель Гегаркуникской области(1957 года рождения) уже мертвым был доставлен в медцентр “Севан”.
"Следствием также установлено, что задержанный является сыном скончавшегося мужчины. Ведется следствие. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение объективного, полного и всестороннего расследования', - отмечается в сообщении.