ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն Արցախում ներկա գտնվեց Գանձասարի վանքի օծման 777-րդ ամյակին նվիրված տոնակատարությանը 07/24/2017   10:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 23-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդանն Արցախում ներկա գտնվեց Գանձասարի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 777-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին։
Նույն օրն առավոտյան Ստեփանակերտ ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունեց Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը:
Նախագահ Սահակյանն ու նախարար Նալբանդյանը հանգամանալից զրույց ունեցան Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման ուղղությամբ Արցախի, Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների կողմից ձեռնարկվող ջանքերի շուրջ: Այս մասին տեղեկացնում է՝ ԱԳ նախարարությունը:
20:19 11/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Իռլանդիայի արտգործնախարարին
22:34 23/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Նալբանդյանը մասնակցեց Սերբիայի նախագահի՝ պաշտոնի ստանձնման արարողությանը
16:01 08/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյանը ելույթ ունեցավ Միջազգային կազմակերպությունների հետ կապերի իտալական ընկերակցությունում
12:35 19/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը ստորագրեց Մշակութային սեփականության դեմ հանցանքների վերաբերյալ ԵԽ կոնվենցիան
19:05 20/02/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄյունխենյան համաժողովի շրջանակներում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ունեցել է բազմաթիվ հանդիպումներ ու շփումներ

Глава МИД Армении присутствовал на праздничных мероприятиях по случаю 777-летия освящения церкви Гандзасара в Арцахе 07/24/2017   10:35  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в Арцахе присутствовал на праздничных мероприятиях, посвященных 777-летию освящения церкви Святого Иоанна Крестителя монастырского комплекса Гандзасар.Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В тот же день  прибывшего в Степанакерт главу МИД Армении принял президент Арцаха(НКР) Бако Саакян.
Бако Саакян и Эдвард Налбандян провели обстоятельную беседу относительно предпринимаемых Арцахом, Арменией и странами-сопредседателями Минской группой ОБСЕ усилий по созданию соответствующих условий для продвижения процесса мирного урегулирован карабахской проблемы.