ՔԿՀ-ի աշխատակցուհին թմրամիջոցը փորձել է փոխադրել՝ թաքցնելով սեռական օրգանում 07/21/2017   13:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք- Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործով ձերբակալվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ի տնտեսական ապահովման բաժնի աշխատակցուհին, կոչումով՝ արդարադատության ենթասպա՝ իրացնելու նպատակով առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոց փոխադրելու կասկածանքով։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, հուլիսի 20-ին՝ ժամը 09:00-ի սահմաններում, ՔԿ հիմնարկի զննումների համար նախատեսված սենյակում նույն հիմնարկի տնտեսական ապահովման բաժնի կրտսեր մասնագետ, արդարադատության ենթասպայի անձնական խուզարկության ժամանակ նրա սեռական օրգանում հայտնաբերվել է մեկանգամյա օգտագործման համար նախատեսված ներարկիչ՝ լցված սև գույն ունեցող խիստ կասկածելի հեղուկով:
Նյութագիտական /թմրամիջոցների քրեագիտական/ փորձաքննության թիվ 50171705 եզրակացության համաձայն՝ փորձաքննությանը ներկայացված ներարկիչում առկա թանձր հեղուկը հանդիսանում է 23.75 գրամ վերջնական քաշով, «ացետիլացված ափիոն» տեսակի թմրամիջոց:
Դեպքի առթիվ 2017 թվականի հուլիսի 20-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է Կենտրոն և Նորք- Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի վարույթում։
Նույն օրն աշխատակցուհին ձերբակալվել է։ Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
11:24 21/07/2017ՔԿՀ-ի կրտսեր մասնագետը ձերբակալվել է
11:50 14/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿՀ աշխատակցին պարբերաբար գումարներ են փոխանցվել կալանավորներից
13:24 13/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորվել է քրեակատարողական հիմնարկի պաշտոնյան
13:22 22/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴատապարտյալների հետ մարմնավաճառների տեսակցությունը կազմակերպած ՔԿՀ պաշտոնյաները դատապարտվեցին
16:11 31/01/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿՀ պաշտոնյաները մարմնավաճառներին թույլտրել են տեսակցել դատապարտյալներին
12:37 22/07/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿՀ-ում հափշտակել են կալանավորի մոտ եղած 896 հազար դրամ արժողությամբ գույք և գումար
16:09 15/07/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի ծառայողը զբաղվել է վաշխառությա՞մբ. քաղաքացին պնդում է, որ նրանից 8 տոկոս տոկոսադրույքով 8 հազ. ԱՄՆ դոլար է վերցրել
12:30 19/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ հաղորդման՝ քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության աշխատակիցը յուրացրել է դատապարտյալի գույքը
14:51 16/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴատապարտյալի հաղորդման համաձայն՝ «Արմավիր» ՔԿՀ-ի աշխատակիցներն իր հիվանդությունների վերաբերյալ կազմել են հիվանդության կեղծ պատմագիր

Сотрудница пенитенциарного учреждения в Армении пыталась пронести наркотик, спрятав его в половых органах 07/21/2017   14:44  |  Криминальная хроника
Сотрудница  отдела хозяйственного обеспечения уголовно-исполнительного учреждения “Больница для осужденных”, по званию - прапорщик юстиции задержана по подозрению в перевозке наркотических средств в особо крупных размерах с целью сбыта. об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
20-го июля, около 09:00 в ходе личного досмотра младшего специалиста отдела хозяйственного обеспечения того же учреждения, прапорщика юстиции в ее половых органах был обнаружен шприц одноразового использования, наполненный весьма подозрительной жидкостью черного цвета.
Согласно заключению криминалистической экспертизы наркотических средств, обнаруженная в шприце густая жидкость является ацетилированным опием с конечным весом 23.75 грамма.
"По данному факту 20-гоиюля 2017 года возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 3 статьи 266(Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ в целях сбыта в особо крупных размерах) Уголовного кодекса РА, производство предварительного следствия по которому осуществляет следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш.В тот же день сотрудница была задержана. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.