Արցախի բանակը եղել և միշտ մնալու է Արցախում. Էդուարդ Շարմազանովի պատասխանը Չավուշօղլուին 07/19/2017   17:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովն Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում անդրադարձել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի՝
հայկական ուժերն Արցախից դուրս բերելուն առնչվող հայտարարությանը:
Ինչպես տեղեկացնումմ է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը մասնավորապես նշել է. «Մի պետություն, որը բացահայտ աջակցել եւ աջակցում է Ադրբեջանի ահաբեկչական քաղաքականությանը, անելիք չունի Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցում: Արցախյան զինուժը եղել եւ մնալու է Արցախում միշտ մի պարզ պատճառով. այն պիտի պաշտպանի իր սուրբ ու ազատ հայրենիքի անդորրը: Եւ վերջում, զավեշտալի է, երբ օկուպանտը խոսում է խնդրի խաղաղ կարգավորումից: Դուք անհեթեթ կոչեր անելու փոխարեն ազատեք Կիպրոսը ձեր օկուպացիոն ներկայությունից»:

Армия Арцаха была и всегда будет в Арцахе: ответ Шармазанова на заявление Чавушоглу 07/19/2017   18:14  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов в беседе с журналистами коснулся заявления главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу по поводу вывода армянских войск из Арцаха (Нагорного Карабаха).
Как сообщает “Арменпресс”, Шармазанов в этой связи отметил: «Государству, которое открыто поддерживало и поддерживает террористическую политику Азербайджана, нечего делать в вопросе урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Арцахские ВС были и всегда будут в Арцахе по одной простой причине: они должны защищать спокойствие своей священной и свободной родины. Вместо несуразных заявлений, Вы лучше освободите Кипр от своего оккупационного присутствия».
14:23 30/06/2017  |  Карабахский конфликтГлава МИД Армении не исключил встречи с азербайджанским коллегой в июле