Սպանություն Տավուշում. ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզվում է 07/06/2017   13:25  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու Բերդ քաղաքի բնակչի սպանության հանգամանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 2017թ. հուլիսի 5-ին՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի «Միջիաղբյուր» կոչվող պուրակի դիմաց ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է Բերդ քաղաքի 30-ամյա բնակչի որովայնի շրջանին, որի հետևանքով ստացած վնասվածքներից վերջինս մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
30-ամյա տղամարդը ճանաչվել է տուժող, ձեռնարկվել են անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ սպանության հանգամանքները, շարժառիթը պարզելու ուղղությամբ։
Նախնական քննությամբ տվյալներ են ձեռք բերվել՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ, հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության ստորաբաժանումներին։

СК Армении выясняет обстоятельства убийства 30-летнего жителя Берда 07/06/2017   13:56  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета по Тавушской области проводится расследование для установления обстоятельств убийства жителя города Берда.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, 5 июля 2017 года, в районе 22:30 напротив сквера под названием “Миджиахбюр” в городе Берде предполагаемый преступник ударил 30-летнего жителя Берда колюще-режущим предметом в область живота, вследствие чего последний от полученных ранений скончался.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета по Тавушской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
"30-летний мужчина признан потерпевшим. Предпринимаются неотложные следственные и процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств и мотива убийства. В ходе предварительного следствия добыты данные о личности предполагаемого преступника, для проверки которых проводятся необходимые следственные действия. Соответствующим подразделением Полиции даны поручения", - отмечается в сообщении.